szpitali stara inwestycje co to znaczy

Co to jest 12 szpitali stara się o 124 mln zł na inwestycje. Co znaczy: się o 124 mln zł na.

Czy przydatne?

12 szpitali stara się o 124 mln zł na inwestycje definicja

Co znaczy:

spis rankingowa najpóźniej w listopadzie12 szpitali stara się o 124 mln zł na inwestycje

Dwanaście szpitali w I konkursie NFOŚiGW stara się o dofinansowanie projektów z zakresu kierowania energią wartych 191,5 mln zł. >>spis rankingowa powinna być ogłoszona najpóźniej w listopadzie 2010 roku.
Termomodernizacja wiąże się regularnie z instalacją kolektorów słonecznychAutor: Shutterstock- Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej będzie dokładał wszelkich starań tak aby ogłoszenie wyników konkursu nastąpiło przedtem – mówi Beata Kamińska z Funduszu.

Oczekiwane dofinansowanie inwestycji to 47 mln zł. Szpitale także zwróciły się o pożyczki w stawce blisko 77 mln zł. Dotacja może być przyznana w wysokości 30 procent wydatków kwalifikowanych, pożyczka – 60 proc. wydatków kwalifikowanych. W ramach I konkursu w sumie wpłynęło 45 wniosków, w tym jeden po terminie. Całkowity wydatek przedsięwzięć do dofinansowania wynosi 635 mln zł, w tym wydatek kwalifikowany – 579 mln zł. Wpłynęło 12 wniosków dotacyjnych na sumę 176,3 mln zł,i 32 wnioski łączone – dotacja i pożyczka. Do podziału jest 280 mln zł dotacji i 520 mln zł, które mogą być przyznane w formie pożyczek. Placówki mogły starać się o dofinansowanie projektów, które wykazywały, iż wskutek przeprowadzonych prac termomodernizacyjnych obliczeniowe zapotrzebowanie na ciepło (jest to roczne obliczeniowe zużycie energii do ogrzewania budynków) zmniejszy się w relacji do stanu pierwotnego o minimum 30 proc. dla całego przedsięwzięcia. Wartość inwestycji nie może być niższa niż 10 mln zł. O dofinansowanie projektów mogły się starać instytucje zarządzające budynkami użyteczności publicznej.


Czym jest 12 szpitali stara się o 124 znaczenie w wiadomości medyczne .