adamed wyróżnienie co to znaczy

Co to jest Adamed: wyróżnienie za innowacyjność. Co znaczy: za innowacyjność Adamed, spółka.

Czy przydatne?

Adamed: wyróżnienie za innowacyjność definicja

Co znaczy:

Producent farmaceutyków w rankingu PANAdamed: wyróżnienie za innowacyjność

Adamed, spółka produkująca farmaceutyki, zajęła pierwsze miejsce w rankingu „w najwyższym stopniu innowacyjnych spółek w Polsce” w 2008 roku i dostał certyfikat dla „;;w najwyższym stopniu innowacyjnej spółki w sektorze medycznym”.
Raport z rankingiem innowacyjnych spółek został opublikowany i formalnie ogłoszony 13 maja br. poprzez Instytut Nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk.

- Jestem bardzo dumny, iż nasza robota została doceniona. Kiedy zaangażowaliśmy się w działalność badawczo-rozwojową, byliśmy jedną z niewielu spółek, które się na to zdecydowały. Teraz, z perspektywy lat widzimy, iż to słuszna decyzja, która wciąż procentuje – powiedział Maciej Adamkiewicz, Prezes spółki farmaceutycznej Adamed.

Adamed jest producentem leków nowej generacji dla wielu grup terapeutycznych między innymi kardiologii, psychiatrii, pulmonologii, ginekologii i leczeniu infekcji dróg moczowych. Adamed jest właścicielem dwóch sporych zakładów produkcji leków: w Pieńkowie koło Warszawy i w Ksawerowie na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, i wskutek zakupów, zakładów Polfy Pabianice i Agropharmu.

Pośrodku pięciu ostatnich lat opłaty na badania i postęp w spółce Adamed wyniosły powyżej 150 mln zł. W tym czasie w laboratoriach spółki opracowano powyżej 20 patentów na swoje formuły leków. spółka ze 100% udziałem kapitału polskiego powstała w 1986 roku. Funkcję prezesa zarządu pełni Maciej Adamkiewicz.

Instytut Nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk (INE PAN) z siedzibą w Pałacu Staszica w Warszawie zajmuje się prowadzeniem badań naukowych w zakresie teorii ekonomii i analiz gospodarczych, upowszechnianiem wiedzy ekonomicznej i propagowaniem polskiej myśli naukowej za granicą. Instytut koordynuje sieć naukową MSN: "Ocena wpływu działalności badawczo-rozwojowej (B+R) i innowacji na postęp społeczno – gospodarczy”.


Czym jest Adamed: wyróżnienie za znaczenie w Leczenie A .