rezonans co to znaczy

Co to jest Ado-Med: rezonans za 3,96 mln zł. Co znaczy: mln zł Ado-Med sprzedał szpitalowi.

Czy przydatne?

Ado-Med: rezonans za 3,96 mln zł definicja

Co znaczy:

Inwestycja w sprzęt diagnostycznyAdo-Med: rezonans za 3,96 mln zł

Ado-Med sprzedał szpitalowi wojewódzkiemu w Bełchatowie rezonans magnetyczny 1,5 T za 3,96 mln zł netto. Była to jedyna oferta złożona placówce. Początkowo wartość inwestycji była szacowana na około 6,5 mln zł.


Cena obejmuje dostawę i instalację sprzętu i adaptację pomieszczeń. Zakup finansowany jest z kredytu. Szpital wykonuje rocznie 2,5 tys. badań rezonansu magnetycznego, w tym również dla placówek, z którymi ma podpisane umowy. Szpital Wojewódzki im. Jana Pawła II w Bełchatowie leczy rocznie ok. 30 tys. osób, wykonuje 7-10 tys. operacji, udziela 100 tys. porad specjalistycznych. Kontrakt placówki z Narodowym Funduszem Zdrowia na 2011 rok wynosi 91,6 mln zł, w tym na leczenie szpitalne – 63,3 mln zł. Badania rezonansu magnetycznego mają wartość 250 tys. zł. Umowy o najwyższej wartości w dziedzinie lecznictwa stacjonarnego obejmują świadczenia z chirurgii ogólnej – 5,6 mln zł i anestezjologii 4,97 mln zł.

Firma Ado-Med. została założona w 1991 roku, specjalizuje się w sprzedaży aparatury medycznej do diagnostyki. Jest autoryzowanym przedstawicielem koncernów produkujących aparaturę, na przykład spółki Siemens. Działalność spółki bazuje na: dystrybucji aparatury i urządzeń medycznych, sprzedaży medycznych materiałów eksploatacyjnych i akcesoriów, serwisie gwarancyjnym i pogwarancyjnym wdrożeniach zintegrowanych mechanizmów medycznych, instalacji i konserwacji aparatury, szkoleniach personelu medycznego, projektowaniu i adaptacji pomieszczeń przeznaczonych pod pracownie radiologiczne.

Czym jest Ado-Med: rezonans za 3,96 mln znaczenie w Leczenie A .