aldemed inwestycja sprzęt co to znaczy

Co to jest Aldemed: inwestycja w sprzęt medyczny. Co znaczy: sprzęt medyczny Centrum Medyczne.

Czy przydatne?

Aldemed: inwestycja w sprzęt medyczny definicja

Co znaczy:

Projekt inwestycyjny za 6,5 mln złAldemed: inwestycja w sprzęt medyczny

Centrum Medyczne Aldemed z Zielonej Góry realizuje inwestycję w filii placówki Zastal. W jej wyniku zakres usług zakładu diagnostyki obrazowej zostanie rozszerzony o badania tomografu komputerowego i rezonansu magnetycznego.
Inwestycja jest wykonywana w ramach projektu "Poprawa konkurencyjności Aldemed Centrum Medyczne przez rozbudowę poradni Diagnostyki Obrazowej". Całkowita wartość projektu wynos 6,5 mln zł. Aktualnie w placówce trwają intensywne prace budowlane, które zakończa się jesienią 2010. Zamówiony został już sprzęt do pracowni - tomograf i rezonans. Kilka miesięcy temu kupiony został nowoczesny sprzęt radiologiczny: aparat RTG i mammograf.

Na potrzeby pracowni zaadaptowano pomieszczenia piwniczne filii Zastal. Placówka wdrożyła również Mechanizm Informacji Radiologicznej, scalający wszystkie komputery w poradni i pozwalający na przesyłanie i konsultowanie wyników badań. Projekt jest współfinansowany poprzez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i budżetu państwa w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 - 2013. Aldemed kończy również wyposażanie dwóch sal operacyjnych, i oddziału szpitalnego. Trwają również rozmowy z Narodowym Funduszem Zdrowia na temat kontraktów na badania tomografii i rezonansu i zabiegi operacyjne.

Aldemed (www.aldemed.pl) funkcjonuje od 1996 roku Obejmuje opieką około 17 tys. pacjentów podstawowej opieki zdrowotnej i kilkadziesiąt tys. w dziedzinie medycyny pracy. Założycielem i właścicielem placówki jest doktor medycyny Ryszard Szcząchor. Centrum współpracuje również z innymi placówkami medycznymi (m. in. CM LIM, Enel-Med, CM Damiana), przyjmując ich pacjentów korporacyjnych.


Czym jest Aldemed: inwestycja w sprzęt znaczenie w Leczenie A .