dodatkowe ubezpieczenia co to znaczy

Co to jest Dodatkowe ubezpieczenia w spółkach i SP ZOZ. Co znaczy: ubezpieczenia w spółkach i SP.

Czy przydatne?

Dodatkowe ubezpieczenia w spółkach i SP ZOZ definicja

Co znaczy:

mechanizm finansowania opieki medycznej



Dodatkowe ubezpieczenia w spółkach i SP ZOZ





W dodatkowych ubezpieczeniach zdrowotnych główne to jest, by odpowiadały faktycznym potrzebom zdrowotnym i mogły być wykonywane zarówno poprzez SP ZOZ, jak i firmy kapitałowe. Tylko wtedy stworzenie jeden spójny >>mechanizm finansowania opieki zdrowotnej.




Dorota FalAutor: PIU



aktualnie istniejące kolejki do świadczeń zdrowotnych nie świadczą o ograniczonej dostępności zasobów szpitalnych do wykonania danej usługi zdrowotnej, lecz są dowodem na to, iż jedyny płatnik, jakim jest Narodowy Fundusz Zdrowia, dysponuje zbyt niskimi możliwościami finansowania. Wprowadzenie dobrowolnych, dodatkowych ubezpieczeń zasiliłoby >>>mechanizm dodatkowymi środkami. Pieniędzy byłoby tym więcej, im bardziej masowe stałyby się dodatkowe ubezpieczenia. Ludzie zapłacą za sposobność realizacji prawa do ochrony zdrowia, jeżeli produkty stworzone poprzez ubezpieczycieli odpowiedzą na ich potrzeby i będą rozsądnie wycenione. Z czasu oczekiwania na świadczenia w ramach publicznego mechanizmu ubezpieczenia wynika, iż w wielu obszarach istnieje zapotrzebowanie na dodatkową ochronę. Dlatego jest miejsce na suplementarne, a więc tak zwany równoległe ubezpieczenia zdrowotne. To polisy, które finansują usługi medyczne, realizowane zarówno w ramach powszechnego ubezpieczenia jak i środków prywatnych. >>aktualnie ograniczone zasoby finansowe NFZ wywołują, iż pacjent musi oczekiwać na wykonanie świadczenia albo w niektórych sytuacjach - sam zapłacić za terapię w prywatnym szpitalu, lecz to jest drogie rozwiązanie, na które niewiele kogo stać. W czasie gdy dodatkowe ubezpieczenie spowoduje, iż jeżeli ktoś przejdzie operację, na przykład wszczepienia endoprotezy w ramach dodatkowych ubezpieczeń zdrowotnych, to równocześnie zwolni miejsce dla osoby oczekującej na to świadczenie w ramach kontraktu z NFZ. Oczywiście, realizacja usługi ze środków prywatnych powinna odywać się przy zachowaniu równego prawa do leczenia ze środków publicznych dla osób, które nie posiadają prywatnego ubezpieczenia. >>>aktualnie rozbieżności prawne wywołują sporo wątpliwości w dziedzinie pozyskiwania środków od płatników prywatnych poprzez szpitale publiczne, a więc SP ZOZ. Wprowadzenie jasnych reguł i równych praw dla świadczeniodawców bez względu na ich formę prawną pozwoli na uzyskanie dodatkowego strumienia finansowego dobrym świadczeniodawcom i wprowadzi systemy konkurencyjne. Postawi to w centrum uwagi pacjenta i jakość usługi, jaką otrzymuje. Dodatkową ochroną w ramach dodatkowego ubezpieczenia zdrowotnego mogą być objęte świadczenia niefinansowane >>>>aktualnie poprzez płatnika publicznego. >>>>>aktualnie tych obszarów jest mało, na przykład stomatologia, medycyna estetyczna czy leki, lecz ewentualne zmiany w koszyku świadczeń gwarantowanych mogą rozszerzyć ten region. Być może z czasem, w ramach reformowania mechanizmu opieki zdrowotnej będą mogły zostać wprowadzone także systemy konkurencyjne także na poziomie płatnika, co będzie kolejną zmianą stawiającą świadczeniobiorcę, a więc pacjenta w centrum mechanizmu opieki zdrowotnej.




R E K L A M A


VIII FORUM POLSKICH SZPITALI MEDMARKET 2011


24 listopada 2011, Hotel Hilton, Warszawa


W dyskusji o warunkach powodzenia procesu przekształcania SP ZOZ-ów w firmy prawa handlowego wezmą udział między innymidyrektorzy publicznych szpitali i przedstawiciele organów założycielskich


strona konferencji
program
prelegenci i paneliści
zamówienie karty wstępu

Swój udział zgłosiło już powyżej 200 osób reprezentujących segment publicznej służby zdrowia


Dla przedstawicieli dyrekcji szpitali publicznych i niepublicznych szpitali samorządowych udział w konferencji jest bezpłatny.


Zapraszamy do udziału!










Czym jest Dodatkowe ubezpieczenia w znaczenie w Leczenie D .