electus umowa bankiem co to znaczy

Co to jest Electus: umowa z bankiem na 17,42 mln zł. Co znaczy: z bankiem na 17,42 mln zł firma.

Czy przydatne?

Electus: umowa z bankiem na 17,42 mln zł definicja

Co znaczy:

Spłata wierzytelności szpitala w PabianicachElectus: umowa z bankiem na 17,42 mln zł

firma Electus, specjalizująca się w obsłudze finansowej sektora służby zdrowia, zawarła 19 maja br. umowę przelewu wierzytelności z bankiem DnB Nord. Spłata wierzytelności w wysokości 17,42 mln zł dotyczy gminy Pabianice, która prowadzi między innymi Szpital Miejski.
O umowie poinformował zarząd firmy w komunikacie giełdowym. Strony określiły termin i warunki zapłaty za wierzytelność. Wartość umowy przekracza 10 procent kapitałów własnych Electusa. Umowa ustala również inne prawa i wymagania stron powiązane z wykonaniem umowy i warunki jej zerwania. - Przewarzająca część postanowień nie odbiegaja od warunków powszechnie służących dla tego typu umów - informuje >firma.

Electus Spółka akcyjna jest przedsiębiorstwem wyspecjalizowanym w obsłudze finansowej sektora służby zdrowia. Fundamentalnym obszarem działalności jest restrukturyzacja i finansowanie wierzytelności wobec zakładów opieki zdrowotnej i innych podmiotów sfery budżetowej. Ostatnia ofertowana transza obligacji spółki nie znalazła chętnych na ich kupno, gdyż papiery miały nie być publicznie handlowane.

Zawarta umowa dotyczy spłaty wierzytelności szpitala w Pabianicach, który jest prowadzony poprzez spółkę „Centrum Medyczne” ze stuprocentowym udziałem samorządu miasta od listopada 2009 roku.

Szpital miejski posiada prawie 600 łóżek i jest jedynym szpitalem na terenie powiatu pabianickiego. Jest on w czasie przekształcenia, które stanowi jedyną szansę na zmianę sytuacji finansowej placówki. Dzięki przekształceniu placówka ma szansę na częściowe umorzenie adłużenia w ramach rządowego "programu B" dla szpitali. Szpital jest zadłużony na 100 mln zł.

Największymi konkurentami Electusa na rynku są firmy Magellan i MW Trade. Oprocentowanie kredytów, które proponują szpitalom jest czasami wyższe niż kredyty bankowe, lecz usługi tego typu spółek pozwalają na zachowanie ciągłości finansowej w zadłużonych placówkach służby zdrowia.


Czym jest Electus: umowa z bankiem na znaczenie w Leczenie E .