grupa lekarze podpem co to znaczy

Co to jest Grupa LUX MED: lekarze z e-podpisem. Co znaczy: lekarze z e-podpisem LUX MED wprowadza.

Czy przydatne?

Grupa LUX MED: lekarze z e-podpisem definicja

Co znaczy:

Bezpieczeństwo dokumentacji medycznej



ekipa LUX MED: lekarze z e-podpisem





LUX MED wprowadza podpis elektroniczny, który przyczyni się do ulepszenia obsługi pacjentów. W zestawy do składania e-podpisu zostało zaopatrzonych 2 tys. lekarzy z 54 placówek Ekipy, zlokalizowanych na terenie całego państwie. Certyfikaty dostarczyła Krajowa Izba Rozliczeniowa.








Z dokumentacji medycznej w Ekipie LUX MED korzysta 5 tys. lekarzy, pracujących w blisko 100 lokalizacjach. Dzięki wprowadzeniu e-podpisu, dokumentację medyczną pacjentów można tworzyć i przechowywać wyłącznie w formie elektronicznej na adekwatnie zabezpieczonym serwerze. Znaczy to szybszy dostęp do dokumentów, a również prostą i mniej kosztowną archiwizację.

- Jesteśmy przekonani, iż wdrożenie podpisu elektronicznego przyczyni się do znacznego ulepszenia procesu obsługi pacjentów, a w dłuższej perspektywie liczymy na obniżenie wydatków wytwarzania i przechowywania dokumentacji medycznej – tłumaczy Anna Rulkiewicz, prezes Ekipy LUX MED.


LUX MED od dawna korzysta z Elektronicznej Historii Dolegliwości, jednak pełne zastosowanie zalet mechanizmu ograniczała konieczność odręcznego podpisywania dokumentów medycznych, czyli również ich drukowania. - Mając na uwadze w pierwszej kolejności zapewnienie pełnego bezpieczeństwa, a również spójności danych, zdecydowaliśmy się na wprowadzenie podpisu z certyfikatem kwalifikowanym wraz ze znacznikiem czasu. Pomimo, iż nowe rozporządzenie Ministra Zdrowia dopuszcza tworzenie elektronicznej dokumentacji medycznej bez potrzeby stosowania tego rozwiązania, naszym zdaniem jego wprowadzenie zapewnia znacząco wyższy stopień bezpieczeństwa dokumentacji, co przy wrażliwości i skali przetwarzanych danych uznajemy za nadzwyczajnie ważne – tłumaczy Andrzej Osuch, Dyrektor Pionu IT Ekipy LUX MED.


Podpis elektroniczny to aktualnie najbezpieczniejszy sposób autoryzacji wszelkiego rodzaju dokumentów. Jest on traktowany jako odpowiednik podpisu własnoręcznego, jednak zapewnia znacząco większe bezpieczeństwo niż podpis własnoręczny. - W razie dokumentu papierowego nawet po jego podpisaniu możliwe jest dokonanie zmian. Podpis elektroniczny kompletnie wyklucza sposobność wprowadzania zmian w dokumentach elektronicznych - tłumaczy Elżbieta Włodarczyk, dyrektor linii biznesowej w Krajowej Izbie Rozrachunkowej.














Czym jest Grupa LUX MED: lekarze z e znaczenie w Leczenie G .