kajetany system tele implantów co to znaczy

Co to jest Kajetany: System tele implantów. Co znaczy: końca 2011 roku przewarzająca część placówek.

Czy przydatne?

Kajetany: System tele implantów definicja

Co znaczy:

Nowe technologieKajetany: Mechanizm tele implantów

Do końca 2011 roku przewarzająca część placówek prowadzonych poprzez Instytut Fizjologii i Patologii Słuchu zostanie objętych systemem umożliwiającym zdalne dopasowywanie implantów. Ok. 2,5 tys. pacjentów z wszczepionym implantem ślimakowym może skorzystać z mechanizmu.
Instytut Fizjologii i Patologii Słuchu to czołowa w Polsce placówka naukowo-badawcza zajmująca się kompleksową opieką nad pacjentami z zaburzeniami słuchu, mowy i błędnika. Prowadzi placówki w Ciechocinku, Krakowie, Łebie, Radomiu, Katowicach, Olsztynie, Rzeszowie, Szczecinie i Gdańsku. Główną jednostką jest Międzynarodowe Centrum Słuchu i Mowy w Kajetanach. Kieruje nim prof. Henryk Skarżyński. Centrum obejmuje opieką szpitalną powyżej 12 tys. pacjentów rocznie. Przeprowadza powyżej 15 tys. zabiegów ambulatoryjnych. Na dzień lekarze przeprowadzają 45 operacji poprawiających słuch.


Po wszczepieniu implantu ślimakowego prowadzona jest rehabilitacja, która bazuje między innymi na wielokrotnym ustawianiu procesora słuchu. Dotychczas powiązane to było z koniecznością częstych wizyt pacjenta w Centrum, podobnie jak w przypadku nastąpienia uszkodzenia procesora słuchu. Po wprowadzeniu mechanizmu zdalnego dopasowania implantów u pacjenta można używać z sieci poliklinik i ośrodków w całym państwie. Mechanizm obejmuje aktualnie 6 ośrodków współpracujących z Instytutem Fizjologii i Patologii Słuchu, planowane jest powiększenie tej liczby do 12, a nawet 20.


Instytut pracuje na sprzęcie spółki Polycom, który umożliwia przesyłanie głosu w paśmie szerszym niż zakres słyszalności ucha ludzkiego. Dlatego uzyskuje się naturalną czystość mowy przesyłanej poprzez mikrofony. To jest bardzo istotne dla osób, które po wszczepieniu implantu nie zawsze rozumieją mowę ludzką. Terminale Polycom przesyłają dźwięk o szerokości pasma 22 kHz i obraz o rozdzielczości 1080p (tak zwany Full HD).


Czym jest Kajetany: System tele znaczenie w Leczenie K .