kalz inwestycja co to znaczy

Co to jest Kalisz: Inwestycja za 35 mln zł. Co znaczy: zł W Kaliszu stworzenie Ośrodek Radioterapii.

Czy przydatne?

Kalisz: Inwestycja za 35 mln zł definicja

Co znaczy:

Powstaje Ośrodek RadioterapiiKalisz: Inwestycja za 35 mln zł

W Kaliszu stworzenie Ośrodek Radioterapii. Wydatek inwestycji wyniesie ok. 35 mln zł. Jest już gotowy projekt budowlany. Wybór wykonawcy nastąpi w najbliższych trzech miesiącach. Inwestycja jest finansowana ze środków Wielkopolskiego Urzędu Marszałkowskiego.


3 mln zł na ten cel, na podstawie zawartej rok temu umowy, przekazało również miasto Kalisz. ok. mln złotych wyniósł wydatek projektu, pozostałą część stawki miasto przekaże w gotówce. Do zadań miasta będzie należało, prócz zlecenia wykonania projektu, również wystąpienie o pozwolenie na budowę. Decyzja o tym, kto podejmie dalsze czynności, opierające na wyborze wykonawcy i wyborze dostawcy sprzętu, zostanie podjęta poprzez Urząd Marszałkowski w najbliższym czasie.

Ośrodek Radioterapii w Kaliszu będzie jedną z pięciu filii Wielkopolskiego Centrum Onkologii z Poznania. Placówka stworzenie na terenie starego szpitala przy ulicy Toruńskiej. Część budynku zostanie zaadaptowana na oddział chemioterapii, część zostanie przebudowana, powstaną tam bunkry na urządzenia do radioterapii.

Filia ma być gotowa z końcem 2013 roku albo najpierw 2014. Będzie to pierwsza filia WCO. Następne powstaną w Pile, Koninie i Lesznie.

Projekt utworzenia ośrodków radioterapii w Wielkopolsce zakłada budowę części bunkrowej, gdzie mieścić się będzie aparatura wykorzystywana radioterapii, zorganizowanie odpowiednich oddziałów szpitalnych, a również całego zaplecza diagnostycznego i technicznego. Każdy ośrodek będzie udzielał świadczeń z zakresu radioterapii onkologicznej.

Czym jest Kalisz: Inwestycja za 35 mln znaczenie w Leczenie K .