kalz szpital kupi sprzęt co to znaczy

Co to jest Kalisz: szpital kupi sprzęt za 400 tys. zł. Co znaczy: 400 tys. zł Szpital wojewódzki im.

Czy przydatne?

Kalisz: szpital kupi sprzęt za 400 tys. zł definicja

Co znaczy:

Placówka doposaża oddziałyKalisz: szpital kupi sprzęt za 400 tys. zł

Szpital wojewódzki im. Perzyny kupi aparaturę medyczną o wartości 400 tys. zł. Placówka dostała zgodę samorządu wojewódzkiego na wydatkowanie środków własnych i otrzymanych 135 tys. zł. od miasta Kalisz.
Szpital kupi mechanizm nadzoru okołoporodowego o wartości 250 tys. zł i aparat do znieczulenia za około 150 tys. zł. mechanizm nadzoru okołoporodowego służy do zapisu i archiwizacji danych pacjentki od pierwszej wizyty w ciąży do chwili porodu, do generowania alarmów i czynności diagnostycznych. Aparat do znieczulenia ogólnego doposaży szpitalny oddział ratunkowy.

Wojewódzki Szpital Zespolony w Kaliszu prowadzi 869 łóżek i leczy rocznie około 35 tys. pacjentów. Prowadzi 26 oddziałów szpitalnych, m In. Urologiczny, chirurgii naczyniowej, chirurgii szczękowo-twarzowej, kardiologiczny, nefrologiczny, chirurgii dziecięcej, patologii i intensywnej terapii noworodka, gastroenterologii dziecięcej. Przy szpitalu działa 35 poradni specjalistycznych. To są na przykład poradnia chorób wątroby, chirurgii szczękowo-twarzowej, chorób odzwierzęcych i pasożytniczych, neurologiczna z poradnią padaczkową, okulistyczna z laseroterapią, czy sportowo-lekarska. Pracują również specjalistyczne poradnie dziecięce takie jak gastroenterologii dziecięcej, hematologiczno-onkologiczna, oceny rozwoju małego dziecka, czy kardiologiczna i diabetologiczna. Placówka zatrudnia 283 lekarzy, 446 pielęgniarek, 74 położne i 243 osoby innego personelu medycznego.

Kontrakt szpitala z Narodowym Funduszem Zdrowia na rok 2010 wynosi prawie 98 mln zł.


Czym jest Kalisz: szpital kupi sprzęt znaczenie w Leczenie K .