kamienna góra co to znaczy

Co to jest Kamienna Góra: 950 tys. zł na IT. Co znaczy: IT NZOZ Powiatowe Centrum Zdrowia w.

Czy przydatne?

Kamienna Góra: 950 tys. zł na IT definicja

Co znaczy:

Plany informatyzacji szpitalaKamienna Góra: 950 tys. zł na IT

NZOZ Powiatowe Centrum Zdrowia w Kamiennej Górze planuje zinformatyzować szpital. Projekt warty 950 tys. zł łączy się z wprowadzeniem instrumentu kontroli finansowej. Przetagi mają być ogłaszane w pierwszym tygodniu lipca.
- W kontrolingu zawsze jest tak, iż można cos poprawić. Naszym celem jest generowanie danych finansowych, które pomogą w zarządzaniu – mówi Wiktor Władca, prezes NZOZu.

Dzięki mechanizmu będzie można monitorować między innymi wydatki udzielanych świadczeń zdrowotnych, co ma przyczynić się do oszczędności. Obejmie zarówno część białą, a więc realizowane usługi medyczne, jak szarą, a więc wydatki administracyjne.

850 tys. zł placówka pozyskała na projekt z Funduszy europejskich. Reszta będzie pochodzić z zasobów własnych placówki. Szpital prowadzi sześć oddziałów: internistyczny, ginekologiczno-położniczy, chirurgii ogólnej, neonatologii i intensywnej terapii. Zatrudnia 200 pracowników, gdyż zrezygnował ze zlecania usług sprzątania na zewnątrz. Dysponuje 162 łóżkami i leczy rocznie około 6 tys pacjentów. Gdy dodać osoby korzystające z porad na izbie przyjęć, to jest około 14 tys. Ok. 15-20 proc. chorych stanowią osoby spoza powiatu Kamienna Góra. NZOZ funkcjonuje od 2003 roku. Od 2004 roku przynosi zyski zarówno na sprzedaży usług, jak i netto, które umożliwiają współfinansowanie inwestycji. Otwarto oddział intensywnej terapii i dziecięcy. Placówka została w 2006 roku zaznaczona w akcji „Rodzić po ludzku” i do 2011 roku posiada certyfikat Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia.


Czym jest Kamienna Góra: 950 tys. zł na znaczenie w Leczenie K .