powiatu\ kapkowickie co to znaczy

Co to jest Kapkowickie CZ: 300 tys. zł z powiatu. Co znaczy: 300 tys. zł z powiatu pow. krapkowicki.

Czy przydatne?

Kapkowickie CZ: 300 tys. zł z powiatu definicja

Co znaczy:

Dokapitalizowanie firmy poprzez samorządKapkowickie CZ: 300 tys. zł z powiatu

pow. krapkowicki dokapitalizował stawką 300 tys. zł spółkę Krapkowickie Centrum Zdrowia, by zażegnać problem straty płynności finansowej. Firma nie mogła posiłkować się kredytem, gdyż nie posiada nieruchomości mogących stanowić jego zabezpieczenie.
- Te 300 tys. wystarczy, by odzyskać płynność – mówi Ilona Mróz, prezes zarządu firmy – Problemy finansowe wynikają z naszych inwestycji, które co prawda były zaplanowane, lecz równocześnie po kontroli NFZ nasze środki zostały uszczuplone. Dodatkowo od połowy 2010 roku Fundusz odmawiał przesunięć środków z obszarów, gdzie udzielonych świadczeń było mniej do obszarów, gdzie były nadwykonania. Tym metodą te 300 tys. zł mamy zamrożone w Funduszu.

Pieniądze startowy firmy wynosił 850 tys. zł. Na 2011 roku placówka podpisała kontrakt o tej samej wartości co w 2010 roku. Z nowych usług zakontraktowała urologie jednego dnia. NFZ odmówił kontraktu na kardiologię. Od tej decyzji firma zamierza się odwołać do samego prezesa NFZ.

Szpital w Krapkowicach w formie firmy funkcjonuje od marca 2009 roku. Po dziewięciu miesiącach funkcjonowania jako NZOZ miał 330 tys. zł zysku netto. Od lata 2010 roku placówka funkcjonuje w nowym obiekcie, który został wybudowany za środki samorządu powiatowego i dotacje unijne w wysokości w sumie około 20 mln zł.

Kontrakt placówki z Narodowym Funduszem Zdrowia na 2010 rok wynosi 15,68 mln zł, w tym na leczenie szpitalne – blisko 12 mln zł. Największa umowa – 4,8 mln zł dotyczy świadczeń z zakresu chorób wewnętrznych, blisko 2,5 mln zł jest przeznaczone na chirurgie ogólną i powyżej 1,66 mln zł na ginekologię i położnictwo.


Czym jest Kapkowickie CZ: 300 tys. zł z znaczenie w Leczenie K .