kardio spółka udziałem miasta co to znaczy

Co to jest Kardio-Med: spółka z udziałem miasta i fundacji. Co znaczy: udziałem miasta i fundacji.

Czy przydatne?

Kardio-Med: spółka z udziałem miasta i fundacji definicja

Co znaczy:

Nowy podmiot medyczny na ŚląskuKardio-Med: firma z udziałem miasta i fundacji

Fundacja Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu, Fundacja Rozwoju Kardiochirurgii im. Zbigniewa Religi i Urząd Miasta Zabrze utworzą spółkę Kardio-Med Silesia, która zajmie się zarówno projektami badawczymi, jak i inwestycyjnymi.
Urząd Miasta wniesie 25 tys zł w zamian za objęcie 250 udziałów o wartości 100 zł każdy. Utworzenie firmy powinno nastąpić pośrodku kilku tygodni. Proponowana umowa firmy przewiduje w dziedzinie jej działalności prowadzenie szpitala i działalność badawczą. firma planuje również starania o środki unijne.


- Chcemy tworzyć spółkę z miastem, ponieważ myślimy, iż udział samorządu uwiarygodni nasze zamierzenia – mówi Agnieszka Gucwa-Lukoszczyk, prezes Fundacji Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu.


Fundacja SCCS działa na rzecz Centrum. Jej statut uwzględnia pomiędzy innymi pomoc przy finansowaniu albo dofinansowaniu inwestycji budowlanych i remontowych Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu i zakupów sprzętowych. Fundacja Rozwoju Kardiochirurgii działa w obszarze badawczym, w tych zakresach jak np. badania nad protezami serca, badania nad protezami zastawek serca, badania z dziedziny biocybernetyki, badania z dziedziny nowoczesnej biotechnologii. Fundacja realizuje autorski projekt budowy pozaustrojowego mechanizmu wspomagania serca dla dzieci finansowany ze środków własnych Fundacji i pieniędzy pochodzących ze zbiórki publicznej


Szacuje się, że w Polsce żyje od 800 tys. do miliona chorych z niewydolnością serca, z czego dwie trzecie chorych to ludzie w wieku poniżej 65. roku życia.


Czym jest Kardio-Med: spółka z udziałem znaczenie w Leczenie K .