kasa fkalna drukarka co to znaczy

Co to jest Kasa fiskalna czy drukarka. Co znaczy: dłuższego czasu sporo się mówi na temat.

Czy przydatne?

Kasa fiskalna czy drukarka definicja

Co znaczy:

Fiskalizacja usług medycznych



Kasa fiskalna czy drukarka





Od dłuższego czasu sporo się mówi na temat fiskalizacji w medycynie. Jednak zdecydowana przewarzająca część lekarzy i menedżerów placówek dopiero teraz, na kilka tygodni przed 1 maja 2011 r., zastanawia się nad wyborem odpowiedniego rozwiązania. Drogi są dwie: kasa albo drukarka fiskalna.






Pierwsze z urządzeń z powodzeniem samodzielnie zarejestruje wykonywaną usługę i wydrukuje wymagany paragon. Drugie natomiast dedykowane jest do pracy w gabinecie wyposażonym w komputer i mechanizm informatyczny. Tutaj natomiast przygotowanie paragonu inicjuje odpowiednia funkcja oprogramowania, a drukarka pełni rolę narzędzia realizującego wydruk.

Bez komputera

Na chwilę obecną przewarzająca część gabinetów, w szczególności tych realizujących tylko świadczenia pełni odpłatne (prywatne), nie posiada w ogóle komputera ani mechanizmu albo korzysta jedynie z prostych, doraźnych narzędzi, takich jak poczta elektroniczna albo notatnik, które pomagają w rejestracji wizyt i tworzeniu kartoteki medycznej. Takim rozwiązaniom daleko jednak do profesjonalnych mechanizmów medycznych wspomagających codzienne czynności lekarza, rejestracji i placówki medycznej ogółem. Jednak chwytanie się rozwiązań doraźnych, pozbawionych przemyślanego planowania, nie zawsze ma sedno. Nie da się ukryć, iż najprostszym rozwiązaniem może wydawać się dzisiaj dla wielu zakup kasy. Bez potrzeby posiadania komputera, bez wdrażania mechanizmu informatycznego, bez zmiany przyzwyczajeń. Prawdą jednak to jest, iż taka opcja jest znacznym stopniu ograniczająca. Po pierwsze – w ujęciu teraźniejszym. Trudno gdyż zaprzeczyć wygodzie pracy i szybkości drukowania paragonów fiskalnych z pomocą oprogramowania. Po drugie – w przyszłości. Komputeryzacja od kilku lat i konsekwentnie rozwija się w polskiej medycynie. Wszyscy czekają na rozstrzygnięcia w sprawie elektronicznej recepty, Ministerstwo Zdrowia już od jakiegoś czasu zapowiada wprowadzenie tak zwany elektronicznych kont zdrowotnych.

Korzyści informatyzacji

Do głownych korzyści informatyzacji można zaliczyć: proste kierowanie rejestracją pacjentów z pomocą terminarza, rozliczanie zarówno wizyt prywatnych jak i refundowanych poprzez NFZ, szybkie wystawianie i drukowanie wielu dokumentów medycznych (włącznie z receptami), komunikację z pacjentem i automatyzację wysyłek informacji przez sms i e-mail, tworzenie i archiwizację elektronicznej kartoteki medycznej (polskie ustawodawstwo w pełni dopuściło sposobność archiwizacji w formie elektronicznej z pominięciem kopii papierowej), dostęp do pełnej bazy precyzyjnie opisanych leków, kontrolę interakcji i sporo innych.

Mechanizmy renomowanych spółek już od dłuższego czasu posiadają funkcjonalność pozwalającą na współpracę z drukarką fiskalną. Z jej podpięciem do mechanizmu także nie powinno być większych problemów. Zwykle wykrycie i instalacja odbywają się automatycznie.

Integracja z drukarką

Pierwszą korzyścią, którą błyskawicznie odczują lekarze decyzyjny się na wariant mechanizmu zintegrowanego z drukarką, będzie brak konieczności podwójnej rejestracji usługi. Jeśli pacjent został umówiony na daną usługę w terminarzu, wówczas bazując na tych danych, można sprawnie zarejestrować w systemie fakt wykonania usługi, co jest równoznaczne z wydrukowaniem paragonu fiskalnego. Nie trzeba wykonywać dodatkowych czynności na drukarce (poza oderwaniem paragonu oczywiście).

Z przeprowadzonych rozmów z lekarzami wynika jednak, iż kluczowymi barierami, które zniechęcają do wdrożenia rozwiązania „ mechanizm + drukarka fiskalna” jest procedura zakupu wszystkich przedmiotów wyposażenia. Jednak całą procedurę można skrócić do minimum.

Skrócona procedura

Producenci komputerów (w tym wiodącej klasy procesorów), oprogramowania i rozwiązań fiskalnych porozumieli się tworząc rozwiązanie w tak zwany schemacie „ready do use” (gotowy do użycia), a więc zbiór składający się z komputera z procesorem wysokiej wydajności, specjalizowanego oprogramowania i drukarki fiskalnej. Co istotne – parametry komputera zostały dobrane wedle charakterem pracy (może to być także laptop, co odgrywa niebagatelną rolę w razie wizyt domowych), a oprogramowanie zainstalowane i skonfigurowane (dla komputerów stacjonarnych) albo gotowe do instalacji w razie notebooków (; mechanizm dołączony na płycie CD). Po rozpakowaniu zestawu niezbędna będzie jeszcze między innymi fiskalizacja drukarki i parametryzacja mechanizmu.

Każdy z przedmiotów tego zestawu to znana i wiodąca na rynku marka: KAMSOFT – znany producent oprogramowania dla medycyny, Intel® - przywódca w zakresie technologii procesorowych, NOVITUS – dostawca przystosowanych do wymagań medycyny drukarek fiskalnych, PC Factory (PCF) – krajowy producent sprzętu komputerowego i Fujitsu – doświadczona marka w dziedzinie produkcji nowoczesnych notebooków.

Dla lekarza albo pracowników rejestracji, każdego dnia obsługujących dużą liczbę pacjentów, liczy się czas. Stąd decyzja o wyposażeniu zarówno komputerów stacjonarnych i notebooków w procesory z serii Intel® Core ™. Znaczy to większą prędkość działania aplikacji i energooszczędność, istotną w szczególności w razie pracy na notebookach. Baza danych w systemie informatycznym będzie się systematycznie rozrastać, między innymi na skutek narastającej liczby danych w kartotece medycznej. Zarówno w razie zestawów z laptopem Fujitsu jak i komputerem stacjonarnym, zastosowano procesory Intel ® Core ™ i3, i5 albo i7 (w zależności od oczekiwań).

Oprogramowanie

Do zestawu włączono (; mechanizm KAMSOFT, który najlepiej przyjął się na rynku. Jego rekomendacją jest liczba użytkowników, która w całej Polsce przekroczyła już liczbę 10 000. Mowa o Fundamentalnym Programie Świadczeniodawcy, systemie który między innymi wspomaga równolegle rejestrację usług wykonywanych w ramach kontraktu z NFZ i związanych z wizytami prywatnymi. Znajdziemy tutaj między innymi poręczny terminarz wizyt czy elektroniczną kartotekę pacjenta. Wprowadzono sposobność obsługi z pomocą klawiatury, myszy i w technologii ekranów dotykowych. w razie konieczności podpięcia zapasowej drukarki fiskalnej (; mechanizm automatycznie rozpozna typ podłączonego urządzenia. Lekarze rodzinni, realizujący wizyty domowe, skorzystają z jeszcze jednego udogodnienia. By wydrukować paragon w domu chorego można pominąć konieczność podłączania przewodu łączącego komputer z drukarką. (; mechanizm wyposażono w technologię komunikacji bezprzewodowej, podobnie jak komputer i oferowaną drukarkę. Z modułem bluetooth komunikacja między tymi urządzeniami dzieje się bez użycia przewodu. Drukowanie raportów dobowych i okresowych to oczywiście podstawowa funkcjonalność KS-PPS nastawiona na obsługę kas rejestrujących. Ci, którzy oczekują od oprogramowania bardzo zaawansowanych funkcji (przykładowo: kierowania gabinetem, komunikacji z pacjentem) będą mogli w dowolnej chwili – za dodatkową zapłatą – zaktualizować (; mechanizm do wyższych wersji funkcjonalnych. Właściwość istotna, w szczególności w razie większych placówek medycznych, jak przychodnie i kliniki i gabinetów myślących o stopniowej ekspansji.

Dopełnienie zestawu stanowi drukarka fiskalna. NOVITUS od lat jest liderem na krajowym rynku urządzeń fiskalnych. Skalę osiągnięć uzmysławia liczba 500 tys. kas fiskalnych spółki obsługujących każdego dnia fiskalizację w różnych branżach. Do komputera z procesorem Intel®, wyposażonego w Fundamentalny Program Świadczeniodawcy, dołączono drukarkę DELIO E med. albo DEON E (adekwatnie dla komputera stacjonarnego i zestawu mobilnego z notebookiem).











Czym jest Kasa fiskalna czy drukarka znaczenie w Leczenie K .