obrotu 2011\ kasa fkalna co to znaczy

Co to jest Kasa fiskalna od 20 tys. obrotu w 2011. Co znaczy: obrotu w 2011 Lekarze, którzy otworzą.

Czy przydatne?

Kasa fiskalna od 20 tys. obrotu w 2011 definicja

Co znaczy:

Ewidencjonowanie przychodu lekarzyKasa fiskalna od 20 tys. obrotu w 2011

Lekarze, którzy otworzą w 2011 roku prywatną praktykę i osiągną przychód gotówkowy od osób fizycznych nie prowadzących działalnosci gospodarczej wyższy niż 20 tys. zł będą musieli ewidencjonować usługi na kasie fiskalnej. Tych z dłuższą praktyką dotyczy próg 40 tys. zł.
Marta Szafarowska,Autor: MDDPdoktor świadczy usługę medyczną, która jest zwolniona z podatku VAT. Równocześnie jednak wykorzystuje materiały medyczne obłożone 7-procentową kwotą. Jednak używa ich po to, by wykonać dane świadczenie (jest to usługę medyczną), przez wzgląd na tym nie ma obowiązku ich wyszczególniania na paragonie, a czynnikiem różnicującym jakość może być jedynie cena usługi. Cena materiału medycznego niezbędnego do wykonania danego świadczenia jest kosztem usługi. Gdyby jednak >doktor sprzedawał materiały medyczne, którymi dysponuje, musiałby w ewidencji je wyszczególnić.

Trudno sobie z kolei wyobrazić, aby lekarze mogli uwzględnić wszystkie możliwe opcje świadczonych usług przy wprowadzaniu ich do modułu kasy fiskalnej. Z drugiej strony wedle orzeczeniami sądów nazewnictwo służące na paragonie musi umożliwiać identyfikację towaru albo usługi. >doktor może wykonywać bardzo różne usługi więc idealną pojęciem w celach ewidencji byłaby zwyczajnie usługa ochrony zdrowia, ponieważ nie można przewidzieć z góry wszystkich możliwych usług i ich opcji jakie może wykonać >doktor. Wyróżnikiem jej rodzaju może być cena, różna w zależności od świadczenia jakie uzyskuje pacjent, w zależności od rodzaju materiału zastosowanego do jej wykonania.

doradca podatkowy, MDDP


Czym jest Kasa fiskalna od 20 tys znaczenie w Leczenie K .