katowice blok operacyjny co to znaczy

Co to jest Katowice: 20 mln zł na blok operacyjny. Co znaczy: blok operacyjny Samodzielny Publiczny.

Czy przydatne?

Katowice: 20 mln zł na blok operacyjny definicja

Co znaczy:

Dostosowanie do wymagań prawnychKatowice: 20 mln zł na blok operacyjny

Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 7 w Katowicach planuje rozbudowę bloku operacyjnego za około 20 mln zł. Na razie placówka oczekuje opracowania koncepcji inwestycji wspólnie z wyceną w trzech wariantach, w tym budowy nowego bloku.
Placówka zamierza dostosować blok operacyjny do wymagań prawnychAutor: Shutterstockaktualnie blok operacyjny ma sześć sal. W planach jest lub jego modernizacja wspólnie z budową siódmej sali hybrydowej, lub nadbudowa i przebudowa istniejącego budynku na potrzeby bloku operacyjnego na sześć sal plus sala hybrydowa, lub tez budowa zupełnie nowego pawilonu. Trzy sale operacyjne mają służyć potrzebom oddziału chirurgii ogólnej, naczyniowej i angiologii, 2 sale operacyjne mają służyć oddziałowi ortopedii i traumatologii ruchu, jedna sala – oddziałowi laryngologii. Siódma sala hybrydowa ma być największa o pow. około 60 m kw. Przy bloku ma zostać umiejscowiony oddział anestezjologii i intensywnej terapii na 12 łóżek. Wykonawca koncepcji ma opracować również harmonogram prowadzenia inwestycji.

Szpital prowadzi siedem oddziałów stacjonarnych m.in: neurologii, chirurgii ogólnej, naczyniowej i angiologii, laryngologii, ortopedii i traumatologii narządu ruchu, chorób wewnętrznych i metabolicznych, geriatrii. Struktura placówki obejmuje szpital specjalistyczny i Górnośląski Ośrodek Kardiologii. Kontrakt placówki z NFZ na 2010 rok wynosi 203 mln zł, w tym na leczenie szpitalne – 193 mln zł. Największe umowy, ponieważ o łącznej wartości powyżej 80 mln zł są na świadczenia z zakresu kardiologii. Na kardiochirurgię jest przeznaczone około 29 mln zł. Organem prowadzącym placówkę jest Śląski Uniwersytet Medyczny.


Czym jest Katowice: 20 mln zł na blok znaczenie w Leczenie K .