ginekologię\ katowice co to znaczy

Co to jest Katowice: 350 tys. zł na ginekologię. Co znaczy: zł na ginekologię Centralny Szpital.

Czy przydatne?

Katowice: 350 tys. zł na ginekologię definicja

Co znaczy:

Modernizacja oddziału wedle wymaganiamiKatowice: 350 tys. zł na ginekologię

Centralny Szpital Kliniczny im. K. Gibińskiego w Katowicach-Ligocie otworzył zmodernizowany oddział ginekologiczno-położniczy za 350 tys. zł. Środki na prace pochodziły z samorządu województwa śląskiego.
Samodzielnemu Publicznemu Centralnemu Szpitalowi Klinicznemu im. prof. Kornela Gibińskiego udzielono dotacji z przeznaczeniem na dofinansowanie zadania inwestycyjnego „Dostosowanie pomieszczeń oddziału ginekologii i położnictwa wspólnie z blokiem porodowym do wymagań rozporządzenia w kwestii wymogów, jakim powinny odpowiadać pod względem fachowym i sanitarnym pomieszczenia i urządzenia zakładu opieki zdrowotnej".

Modernizacja pomieszczeń bloku porodowego pozwoli podnieść jakość świadczonych usług i zapewni większą dostępność do świadczeń medycznych pacjentkom, a również zmniejszy obciążenie psychiczne, na jakie są narażone pacjentki przez wzgląd na trudami ciąży i porodu. W urzędzie marszałkowskim powstaje również program opieki perinatalnej. Jednym z jego przedmiotów będzie ujednolicona dla całego województwa karta przebiegu ciąży, do której lekarze będą mieli wymóg wpisywać sporo informacji, ważnych dla późniejszego przebiegu porodu.

-z racji na wysoką umieralność noworodków w woj. śląskim niezbędne jest wprowadzenie lepszej opieki nad kobietami w ciąży – napisał urząd marszałkowski. Katowicka klinika będzie również pierwszą w regionie, gdzie w ramach pilotażu od 2012 r. u kobiet z ciążami zagrożonymi wprowadzony zostanie 24-godzinny monitoring czynności serca płodu (a więc KTG).

Placówka prowadzi dwanaście oddziałów, w tym między innymi perinatologii i ginekologii, neonatologii, endokrynologii ginekologicznej, neurologii, neurochirurgii.


Czym jest Katowice: 350 tys. zł na znaczenie w Leczenie K .