katowice zysku klinicznej co to znaczy

Co to jest Katowice: 5 mln zł zysku z klinicznej okulistyki. Co znaczy: klinicznej okulistyki.

Czy przydatne?

Katowice: 5 mln zł zysku z klinicznej okulistyki definicja

Co znaczy:

Kondycja finansowa placówkiKatowice: 5 mln zł zysku z klinicznej okulistyki

Szpital Kliniczny nr 5 w Katowicach po półroczu 2011 roku zanotował 5 mln zł zysku. Placówka wykonuje operacje komercyjne laserem, które nie są refundowane poprzez Narodowy Fundusz Zdrowia. Czas pobytu pacjenta w szpitalu skrócił się z 5 dni do 1,5 dnia.
- Okulistyka jest wyróżniającą się specjalnością raz, gdyż jest dobrze wyceniana i prawie wszystkie techniki operacyjne są refundowane w ramach powszechnego ubezpieczenia - mówi Magdalena Kojder, rzecznik prasowy placówki. - Dlatego możemy wykonywać operacje komercyjne i na to mamy potrzebne zgody.


Zysk placówki za 2010 rok wyniósł 8 mln zł. W 2008 i 2009 roku było to ok. miliona złotych.

W obrębie SPSK Nr 5 SUM mieszczą się: oddział okulistyki dorosłych (i Katedra i Klinika Okulistyki SUM), oddział okulistyki dziecięcej (Klinika Okulistyki Dziecięcej Katedry Okulistyki SUM), oddział endokrynologii (Klinika Endoktynologii i Katedra Patofizjologii i Endokrynologii SUM), oddział alergologii i immunologii klinicznej (Katedra i Klinika Chorób Wewnętrznych, Alergologii i Immunologii Klinicznej SUM) (i poradnie: przykliniczna poradnia okulistyczna, przykliczna poradnia endokrynologiczna, przykliniczna poradnia alergologiczna, pracownia chirurgii refrakcyjnej - Laser Excimer (laserowa korekcja wady wzroku).


Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Nr 5 SUM dysponuje łącznie 220 łóżkami. Rocznie w poradniach przyjmuje około 120 tys. pacjentów, a w ramach leczenia szpitalnego prawie 14,5 tys. (dane za 2010 rok).


Na terenie SPSK Nr 5 SUM znajduje się odrębny budynek gościnny, gdzie można wynająć pokoje 1-, 2- albo 6-osobowe z łazienkami i aneksem kuchennym.


Kontrakt placówki w 2011 roku wynosi 57,3 mln zł, w tym na leczenie szpitalne przeznaczono ok. 48 mln zł. Świadczenia z zakresu okulistyki mają wartość ok. 41,3 mln zł, w tym na okulistykę dziecięcą jest przeznaczone blisko 4,4 mln zł.


Czym jest Katowice: 5 mln zł zysku z znaczenie w Leczenie K .