katowice inwestycję piekarach co to znaczy

Co to jest Katowice: 8 mln zł na inwestycję w Piekarach Śl.. Co znaczy: mln zł na inwestycję w.

Czy przydatne?

Katowice: 8 mln zł na inwestycję w Piekarach Śl. definicja

Co znaczy:

Rozbudowa pawilonu diagnostyczno-zabiegowegoKatowice: 8 mln zł na inwestycję w Piekarach Śl.

Wojewódzki Szpital Chirurgii Urazowej im. J. Daaba w Piekarach Śląskich zmodernizuje i rozbuduje pawilon diagnostyczno-zabiegowy w dziedzinie intensywnej terapii. Planowane są zakupy sprzętu do części zabiegowej. Wartość projektu to 21,64 mln zł. Z budżetu centralnego pochodzi 8 mln zł.
Stosowna umowa o dotacji została zawarta pomiędzy samorządem województwa śląskiego a wojewodą dolnośląskim. W 2011 roku na inwestycję z dotacji centralnej zostanie przeznaczone 4,38 mln zł, w 2012 roku – 3,65 mln zł. Środki beneficjenta, a więc samorządu są przewidziane w wysokości powyżej 13 mln zł.


Samodzielny Publiczny Wojewódzki Szpital Chirurgii Urazowej im. dr Janusza Daaba w Piekarach Śląskich jest placówką o charakterze monoprofilowym. W obrębie szpitala działają trzy oddziały urazowo-ortopedyczne, oddział rehabilitacyjny, chirurgii rekonstrukcyjnej, septyczny, leczenia nowotworów kostnych i patologii, rehabilitacji balneologii i medycyny. Szpital dysponuje 239 łóżkami na ośmiu oddziałach urazowo-ortopedycznych, 7 łóżkami na oddziale anestezjologii i intensywnej terapii i 138 łóżkami na trzech oddziałach rehabilitacyjnych. Kontrakt szpitala z narodowym Funduszem Zdrowia na 2011 rok wynosi 72,34 mln zł, w tym na leczenie stacjonarne – 62,5 mln zł prawie w całości przeznaczony na świadczenia z zakresu ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Rehabilitacja lecznicza ma wartość 5,35 mln zł. Placówka posiada certyfikat szpitala bez bólu i certyfikat akredytacyjny Ministerstwa Zdrowia. Placówka na oddziałach w Piekarach Śląskich hospitalizowała w 2010 roku 8,8 tys. chorych, na oddziałach w Kochcicach – 1,8 tys. pacjentów.


Czym jest Katowice: 8 mln zł na znaczenie w Leczenie K .