katowice porody dobrych co to znaczy

Co to jest Katowice: Porody w dobrych warunkach. Co znaczy: w dobrych warunkach Szpital Zakonu.

Czy przydatne?

Katowice: Porody w dobrych warunkach definicja

Co znaczy:

Inwestycja w modernizację bloku porodowegoKatowice: Porody w dobrych warunkach

Szpital Zakonu Bonifratrów w Katowicach uruchomił najnowocześniejszy blok porodowy i oddział noworodków na Śląsku. Trwająca cztery miesiące modernizacja kosztowała 3,5 mln zł. Kontrakty na położnictwo i ginekologię w tym szpitalu mają wartość 5 mln zł, neonatologia – 2,8 mln zł.
Szpital zapewnił przyszłym mamom sale jednoosobowe z indywidualnym węzłem sanitarnym, wanny relaksacyjne i specjalną wannę do porodu w wodzie i łóżka sterowane piloty. Oddział zaopatrzony jest w mobilny monitoring kardiotokograficzny, umożliwiający spacery rodzących po wyodrębnionym tylko dla nich korytarzu, automatyczne drzwi i zapewniające pełną aseptykę wbudowane w ściany szklane szafy i komfortowy pokój dla taty.


Pomimo powyżej 100-letniej tradycji, szpital zapewnia przyszłym rodzicom najnowocześniejsze rozwiązania do intymnych porodów rodzinnych. Panie, którym zależy na obecności w tym głównym dla nich momencie jedynie ojca dziecka, mogą czuć się w pełni bezpieczne dzięki monitoringowi KTG i kamer TV przemysłowej.


Placówka w Katowicach prowadzi sześć oddziałów, leczenia chorób wewnętrznych, ortopedii i traumatologii narządu ruchu, chirurgii ogólnej, noworodkowy, położniczo-ginekologiczny i anestezjologii i intensywnej terapii. Kontrakt placówki z Narodowym Funduszem Zdrowia wynosi na 2011 rok 23 mln zł, w tym na leczenie szpitalne przeznaczono ok. 22 mln zł. Umowy o największej wartości opórcz ginekologii i połoznictwa i neonatologii obejmują świadczenia z zakresu ortopedii i traumatologii narządu ruchu, leczenia chorób wewnętrznych i chirurgii ogólnej. Placówka prócz świadczeń w ramach powszechnego ubezpieczenia zdrowotnej wykonuje usługi odpłatne.


Czym jest Katowice: Porody w dobrych znaczenie w Leczenie K .