katowice pralmag upierze co to znaczy

Co to jest Katowice: Pralmag upierze za 2,6 mln zł. Co znaczy: 2,6 mln zł Pralmag Serwis wygrał.

Czy przydatne?

Katowice: Pralmag upierze za 2,6 mln zł definicja

Co znaczy:

Usługi pralnicze dla szpitalaKatowice: Pralmag upierze za 2,6 mln zł

Pralmag Serwis wygrał przetarg na świadczenie usług pralniczych dla Górnosląskiego Centrum Medycznego w Katowicach na następne 3 lata. Szpital zapłaci w sumie 2,6 mln zł. Umowa ma być podpisana nie przedtem niż 12 października 2010 roku.
Druga ofertę złożył DGP Dozorbud. Oferta Dozorbud była droższa i opiewała na kwotę 2,89 mln zł. W warunkach przetargu placówka jednak prosiła wykonawcę o wyposażenie pralni na własny wydatek. Umożliwiła również świadczenie usług dla stron trzecich w ilości nie przekraczającej 15 ton na miesiąc. W warunkach przetargu nie podała ilości prania pochodzącego ze szpitala. Pracownicy placówki powiedzieli jednak, iż to jest do 35 ton miesięcznie. Wykonawca będzie obciążony kosztami energii elektrycznej, zimnej i ciepłej wody i centralnego ogrzewania. Raz w miesiącu będzie musiał również pobierać wymaz z mokrej pościeli do badań bakteriologicznych.

Zamówienie będzie wykonywane w terminie od daty zawarcia umowy do dnia 31 stycznia 2013 roku.

Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 7 w Katowicach prowadzi siedem oddziałów stacjonarnych m.in: neurologii, chirurgii ogólnej, naczyniowej i angiologii, laryngologii, ortopedii i traumatologii narządu ruchu, chorób wewnętrznych i metabolicznych, geriatrii. Struktura placówki obejmuje szpital specjalistyczny i Górnośląski Ośrodek Kardiologii. Kontrakt placówki z NFZ na 2010 rok wynosi 203 mln zł, w tym na leczenie szpitalne – 193 mln zł. Największe umowy, ponieważ o łącznej wartości powyżej 80 mln zł są na świadczenia z zakresu kardiologii. Na kardiochirurgię jest przeznaczone około 29 mln zł. Organem prowadzącym placówkę jest Śląski Uniwersytet Medyczny.

Firma Pralmag Serwis należąca do Andrzeja Ceglarskiego mieści się w Katowicach. Istnieje na rynku od 20 lat. Usługi dla szpitali świadczy od 16 lat.

DGP Dozorbud Ekipa Polska sp z ograniczoną odpowiedzialnością istnieje już od 1989 roku. Specjalizuje się w świadczeniu usług z zakresu ochrony osób i mienia i szeroko rozumianych usług czystościowo – porządkowych i usługach cateringowych. Posiada w sumie około 800 kontrahentów.


Czym jest Katowice: Pralmag upierze za znaczenie w Leczenie K .