katowice rezonans co to znaczy

Co to jest Katowice: rezonans onkologiczny dla szpitala. Co znaczy: onkologiczny dla szpitala.

Czy przydatne?

Katowice: rezonans onkologiczny dla szpitala definicja

Co znaczy:

następna próba zakupu sprzętuKatowice: rezonans onkologiczny dla szpitala

Szpital im. Leszczyńskiego w Katowicach po raz drugi ogłosił przetarg na dostawę rezonansu magnetycznego 1,5 T. Wcześniejszy unieważnił, gdyż jego zdaniem cena najkorzystniejszej oferty i tak była zbyt wysoka.
Rezonans jest potrzebny dla celów leczenia onkologicznego. Założenia siwz zostały zmienione. Aparat jest kupowany przy współudziale środków Ministerstwa Zdrowia z narodowego programu zwalczania chorób nowotworowych i ze środków samorządu wojewódzkiego, które są zapewnione w wysokości 4 mln zł. Zainteresowane poprzednim postępowaniem były spółki Edo-Med, Philips, Siemens i GE. Oferty złożyły Siemens i GE.


Aparat wedle założeniami siwz ma umożliwiać prowadzenie badań między innymi neurologicznych, ortopedycznych, angiografii MRI, spektroskopii protonowej. Rezonans ma być zaopatrzony w oprogramowanie do fuzji obrazów z tomografii komputerowej, rezonansu magnetycznego, medycyny nuklearnej, PET i obrazów morfologicznych MRI z obrazami dyfuzyjnymi MRI.


Szpital im. Leszczyńskiego w Katowicach prowadzi dziewięć oddziałów i zakład radioterapii. Pośród oddziałów są między innymi oddział chirurgii urazowo-ortopedycznej, geriatrii, onkologii, gruźlicy i chorób płuc. Przy placówce funkcjonują również 22 poradnie specjalistyczne. Kontrakt placówki na 2011 rok wynosi 82,66 mln zł, w tym na leczenie szpitalne jest przeznaczone około 79 mln zł. Teleradioterapia i brachyterapia ma wartość 16 mln zł, chemioterapia – 21 mln zł. Placówka realizuje programy leczenia między innymi glejaków mózgu , raka nerki, piersi, chłoniaków o wartości 16 mln zł.


Czym jest Katowice: rezonans znaczenie w Leczenie K .