katowice wynajem powierzchni co to znaczy

Co to jest Katowice: Wynajem powierzchni pod radioterapię. Co znaczy: pod radioterapię Samodzielny.

Czy przydatne?

Katowice: Wynajem powierzchni pod radioterapię definicja

Co znaczy:

Szpital Kliniczny nr 5 ŚUMKatowice: Wynajem powierzchni pod radioterapię

Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 5 Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach wynajął powierzchnię spółce Voxel pod działalność medyczną polegającą na diagnostyce i leczeniu chorób nowotworowych w dziedzinie radioterapii i radiochirurgii.
Umowa dotyczy użytkowania poprzez firmę Voxel budynku dydaktyki placówki o łącznej powierzchni użytkowej 1.666 m kw. i części budynku instytutu o pow. 169 m kw. Umowa została zawarta na moment 25 lat od 12 września 2011 roku do 11 września 2036 roku.


aktualnie pomieszczenia te nie spełniają wymogów koniecznych do uruchomienia działalności medycznej w dziedzinie, jaki opisano w umowie.Voxel musi przeprowadzić na swój wydatek wszelakie prace dotyczące adaptacji tych pomieszczeń do zaplanowanej działalności. Spółka ma na to czas do 11 września 2013 roku. W razie niedotrzymania terminu realizacji prac firma zostanie obciążona karą w wysokości 0,3 procent miesięcznego czynszu za każdy dzień opóźnienia.


firma Voxel jest jednym z większych dostawców usług związanych z wykorzystaniem najnowszych osiągnięć technologicznych w medycynie. Kluczowym obszarem jej działalności są wysoko wyspecjalizowane mechanizmy diagnostyki obrazowej, takie jak tomografia komputerowa, rezonans magnetyczny, pozytonowa tomografia emisyjna i usługi teleradiologii.


Voxel prowadzi powyżej 20 centrów diagnostycznych w całej Polsce w między innymi Augustowie, Poznaniu, Przemyślu, Gliwicach, Garwolinie, Bytomiu, Zabrzu, Zamościu, Łańcucie, Katowicach, Krakowie, Olsztynie, Bydgoszczy, Hrubieszowie, Sędziszowie Małopolskim, Łodzi, Wadowicach, Jeleniej Górze.


24 listopada 2011 roku w Hotelu Hilton w Warszawie odbędzie się Forum Szpitali Polskich Medmarket 2011 (http://www.forummedmarket.p). Tematem konferencji będzie mechanizm przekształceń szpitali. W debacie uczestniczyć będą dyrektorzy szpitali szpitali, przedstawiciele organów założycielskich, przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia i Narodowego Funduszu Zdrowia, a również prawnicy i analitycy doradzający w procesie przekształceń.


Celem konferencji jest badanie warunków, które są fundamentem powodzenia procesu przekształcenia szpitala.


Czym jest Katowice: Wynajem powierzchni znaczenie w Leczenie K .