kghm kupił połczyn zdrój co to znaczy

Co to jest KGHM kupił Połczyn Zdrój za 26,4 mln zł. Co znaczy: Zdrój za 26,4 mln zł KGHM Fundusz.

Czy przydatne?

KGHM kupił Połczyn Zdrój za 26,4 mln zł definicja

Co znaczy:

Polska Miedź konsoliduje rynek uzdrowiskKGHM kupił Połczyn Zdrój za 26,4 mln zł

KGHM Fundusz Inwestycyjny Zamkniętych Aktywów Niepublicznych reprezentowany i zarządzany poprzez KGHM TFI Spółka akcyjna z siedzibą we Wrocławiu kupił większościowy pakiet akcji uzdrowiska Połczyn za 26,4 mln zł.
KGHM kupił już dwa uzdrowiska - ZUK i Połczyj ZdrójAutor: Zespół Uzdrowisk KłodzkichUmowa z Ministerstwem Skarbu Państwa została podpisana 22 listopada 2010 roku. Sprzedanych zostało 1.600.621 akcji firmy za cenę 16,51 złotych każda, stanowiących 89,91 proc. kapitału zakładowego firmy. Wskutek zaproszenia do negocjacji opublikowanego w dniu 9 lutego 2010 r. dopuszczono do ograniczonego badania firmy: Dopico Sp. z ograniczoną odpowiedzialnością w terminie 13-15 kwietnia 2010, KGHM TFI Spółka akcyjna w terminie 26-28 kwietnia 2010. Wiążącą ofertę 20 maja złożył KGHM I Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Aktywów Niepublicznych z siedzibą we Wrocławiu reprezentowany i zarządzany poprzez: KGHM TFI Spółka akcyjna z siedzibą we Wrocławiu. Negocjacje z resortem skarbu rozpoczęły się 27 maja.

Pod koniec października bieżącego roku KGHM zakupił również za 138 mln zł 90,09 proc. akcji firmy Zespół Uzdrowisk Kłodzkich Spółka akcyjna Porzez zakup następnego uzdrowiska KGHM planuje skupić przejęte podmioty w ramach jednej ekipy. Ministerstwo Skarbu Państwa planuje również w 2011 roku sprzedaż uzdrowisk: Horyniec, Konstancin-Zdrój, Iwonicz i Rabka. Z przekształceń własnościowych mają być na razie wyłączone uzdrowiska: Krynica-Żegiestów, Świnoujście, Ciechocinek, Lądek-Długopole, Kołobrzeg, Rymanów i Busko-Zdrój. To jest przewidziane w rozporządzeniu Ministra Skarbu z 2008 r. w kwestii wykazu zakładów lecznictwa uzdrowiskowego prowadzonych w formie jednoosobowych firm skarbu państwa, które mają nie być objęte procesem prywatyzacyjnym. Uzdrowisko Połczyn Zdrój posiada w swojej ofercie cztery sanatoria: Gryf, Irena, Borkowo i Podhale. Na gości czekają pokoje jedno-, dwu- i trzyosobowe o zróżnicowanym standardzie - łącznie 792 miejsca.

KGHM TFI Spółka akcyjna jest również właścicielem firmy Interferie, która dysponuje hotelami i ośrodkami wypoczynkowymi w Sudetach i pasie nadmorskim i hotelami w Lubinie i Głogowie. Zajmuje się turystyką zdrowotną, specjalizuje się w organizowaniu kuracji uzdrowiskowych i pobytów profilaktyczno-leczniczych.


Czym jest KGHM kupił Połczyn Zdrój za znaczenie w Leczenie K .