dzierżawa tomografu poznaniu co to znaczy

Co to jest KIE: Dzierżawa tomografu w Poznaniu za milion. Co znaczy: tomografu w Poznaniu za mln.

Czy przydatne?

KIE: Dzierżawa tomografu w Poznaniu za milion definicja

Co znaczy:

Nowa aparatura diagnostyczna w placówceKIE: Dzierżawa tomografu w Poznaniu za mln

Specjalistyczny Zespół Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem w Poznaniu wydzierżawił od firmy KIE 16-rzędowy tomograf komputerowy. Zintegruje go z istniejącym w szpitalu systemem RIS i PACS. Cena za 36-miesięczną dzierżawę wynosi mln złotych netto.
Tomograf jest urządzeniem ze strzykawką automatyczną. W cenę wliczone są wydatki dostawy i montażu urządzenia, w tym: dokonania adaptacji pomieszczenia pracowni tomografii spełniającej indywidualne obowiązki aparatu, zamontowanie elektrycznej tablicy rozdzielczej zasilającej, wykonanie testów akceptacyjnych, specjalistycznych i projektu osłon stałych zatwierdzonych poprzez SANEPID, przeszkolenie personelu w dziedzinie jego zastosowania, serwisu, przeglądów technicznych i napraw.


Zespół dysponuje bazą 427 łóżek szpitalnych zebranych na 14 wysokospecjalistycznych oddziałach. Na terenie zespołu działają 24 poradnie specjalistyczne. Pośrodku roku hospitalizowanych jest powyżej 22 tysiące pacjentów, udzielanych jest powyżej 90 tys. porad specjalistycznych. W Izbie Przyjęć rocznie udzielanych jest powyżej 27 tys. porad ambulatoryjnych w ramach pomocy doraźnej. Oddziały zabiegowe wykonują 15 tys. operacji rocznie. Zakłady i pracownie diagnostyczne w tym samym czasie wykonują 700 tys. różnorodnych badań.


W skład Zespołu Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem wchodzą: Szpital Dziecięcy ul. Krysiewicza, Szpital Dziecięcy ul. Nowowiejskiego, Szpital Położniczo-Ginekologiczny i Urologiczny, Specjalistyczna Gabinet Medycyny Wieku Rozwojowego.


Czym jest KIE: Dzierżawa tomografu w znaczenie w Leczenie K .