kielce nowy oddział co to znaczy

Co to jest Kielce: 10 mln zł na nowy oddział. Co znaczy: Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach.

Czy przydatne?

Kielce: 10 mln zł na nowy oddział definicja

Co znaczy:

Placówka poszerza ofertęKielce: 10 mln zł na nowy oddział

Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach zainwestuje 10 mln zł w nowy oddział opieki długoterminowej na 100 łóżek. Kapitał zapewnia samorząd województwa świętokrzyskiego. Budowa ma ruszyć w lipcu 2011 roku.
W oddziale opiekę znajdą pacjenci po urazach i ze schorzeniami onkologicznymi. Świętokrzyskie NFZ deklaruje, ze jego priorytetem jest podpisywanie kontraktów właśnie na świadczenia z zakresu opieki długoterminowej.

– Zakłady opieki długoterminowej są osobno naliczane i kontraktowane. Pod uwagę brane są różne czynniki, w tym również stan pacjentów, którzy tam raczej trafiają i kwalifikacje kadry - mówi Beata Szczepanek, rzecznik świętokrzyskiego oddziału NFZ

W szpitalu funkcjonuje 14 oddziałów z izbą przyjęć, pracownią endoskopii, SOR i blok operacyjny. Oddziały to między innymi otolaryngologiczny, kardiologiczny, neurologiczny, kardiochirurgiczny, ortopedyczny, okulistyczny. W ramach Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach działają Świętokrzyskie Centrum Diabetologii, Świętokrzyskie Centrum Kardiologii, Wojewódzka Gabinet Sportowo-Lekarska, Wojewódzka Gabinet Przyszpitalna, Wojewódzka Gabinet Skórno-Wenerologiczna i pracownie diagnostyczne i dział diagnostyki obrazowej.

Kontrakt placówki z Narodowym Funduszem Zdrowia na 2010 rok wynosi 143 mln zł, w tym 123 mln zł na leczenie szpitalne. Wartość świadczeń neurochirurgicznych to 11,5 mln zł. Rehabilitację leczniczą placówka ma zakontraktowaną na poziomie 3,8 mln zł. Aktualnie szpital nie posiada umowy na świadczenia z zakresu opieki długoterminowej, aczkolwiek leczy pacjentów chorych na nowotwory i po urazach narządu ruchu.


Czym jest Kielce: 10 mln zł na nowy znaczenie w Leczenie K .