kielce budowa brachyterapii co to znaczy

Co to jest Kielce: Budowa brachyterapii za 6,1 mln zł. Co znaczy: za 6,1 mln zł Świętokrzyskie.

Czy przydatne?

Kielce: Budowa brachyterapii za 6,1 mln zł definicja

Co znaczy:

Inwestycja Centrum OnkologiiKielce: Budowa brachyterapii za 6,1 mln zł

Świętokrzyskie Centrum Onkologii planuje jeszcze w 2010 roku rozpocząć prace powiązane z budową nowego budynku do napromieniania pacjentów. Wydatek jest szacowany na 6,1 mln zł. Dofinansowanie unijne wyniesie 85 procent wydatków inwestycji, pozostałą kwotę zapewni samorząd wojewódzki.
- Jesteśmy przed otwarciem ofert, które nastąpi 20 lipca – mówi Wojciech Cedro, z-ca dyrektora do spraw techniczno-inwestycyjnych. – Prace rozpocząć chcemy przed zimą w 2010 roku. Wg harmonogramu bunkier do wysokonergetycznego urządzenia do napromieniania ze stacją transformatorową powinien być gotowy we wrześniu 2011 roku.

Centrum aktualnie posiada jeden budynek do napromieniania, lecz potrzeby wskazują na konieczność następnego. Długość i intensywność napromieniania dobierany jest indywidualnie w zależności od stanu pacjenta. Równocześnie Centrum ogłosiło przetarg na udzielenie kredytu obrotowego w wysokości 10 mln zł na działalność bieżącą. Poręczenia udzielił samorząd wojewódzki. Warunkiem było wprowadzenie planu restrukturyzacji placówki. Kontrakt Centrum na 2010 rok wynosi 111,3 mln zł.

Świętokrzyskie Centrum Onkologii prowadzi 13 działów i blok operacyjny, 21 poradni i 12 zakładów. Rokrocznie w Centrum leczonych jest ok. 165 tys. osób (w tym 15 tys. pacjentów w szpitalu i 150 tys. w poradniach). W razie niepowodzenia leczenia, w fazie terminalnej dolegliwości zapewniana jest opieka w stworzonym oddziale opieki paliatywnej. Odział ma mieć nowy budynek. W Centrum został wdrożony zintegrowany mechanizm kierowania jakością wg norm ISO 9001:2000, AQAP i HACAAP.


Czym jest Kielce: Budowa brachyterapii znaczenie w Leczenie K .