kielce budowa nowego pawilonu co to znaczy

Co to jest Kielce: Budowa nowego pawilonu ruszy w lipcu. Co znaczy: w lipcu Budowa nowego pawilonu.

Czy przydatne?

Kielce: Budowa nowego pawilonu ruszy w lipcu definicja

Co znaczy:

Będzie więcej zabiegówKielce: Budowa nowego pawilonu ruszy w lipcu

Budowa nowego pawilonu Świętokrzyskiego Centrum Matki i Noworodka w Kielcach, gdzie będzie blok operacyjny ma ruszyć w lipcu 2010 roku. Inwestorem zastępczym, który wyłoni wykonawcę projektu jest Przedsiębiorstwo Budownictwa i Inwestycji w Kielcach.
W pawilonie będzie blok operacyjny, sale przygotowawcze i wyburzeniowe. Wyburzony zostanie stary budynek, a w jego miejsce stworzenie nowy jednopiętrowy pawilon. Wydatek całego projektu obejmującego zarówno prace budowlane jak i wyposażenie w sprzęt to 10 mln zł. Dofinansowanie unijne ma wynieść 7 mln zł.

Szpital nie podpisał jeszcze umowy z Urzędem Marszałkowskim, lecz jest już po pre-umowie. Projekt otrzymał również wysoką ocenę merytoryczną. Wg szacunków po jego realizacji szpital będzie mógł przeprowadzać przynajmniej o 100 operacji więcej niż aktualnie. Skrócić się ma również czas samych zabiegów operacyjnych z racji na nowy sprzęt, który ma być na wyposażeniu bloku. Projekt w[pisuje się w plany szpitala rozszerzenia zakresu zabiegów operacyjnych i diagnostycznych.

W pierwszym kwartale tego roku placówka leczyła stacjonarnie 1760 pacjentów. Liczba porad wyniosła 3300.

Szpital jest jednostką o zasięgu nie tylko powiatowym, lecz regionalnym. Prowadzi 3 oddziały, które posiadają łącznie 155 łóżek :- oddział ginekologiczno – położniczy -100 łóżek- oddział neonatologiczny - 34 łóżka - oddział patologii i intensywnej terapii noworodka - 21 łóżek..

Do dyspozycji pacjentów są także poradnie przyszpitalne: patologii ciąży, leczenia niepłodności, ginekologii dziecięcej, neonatologiczna i inne.

W strukturze Szpitala funkcjonuje apteka szpitalna i laboratorium diagnostyczne. Pracownia Diagnostyki Laboratoryjnej świadczy usługi diagnostyczne na najnowocześniejszym sprzęcie w regionie, który umożliwia wykonanie wszelkich badań przy minimalnym okresie oczekiwania. Przewarzająca część badań jest opłacona poprzez NFZ.


Czym jest Kielce: Budowa nowego znaczenie w Leczenie K .