kielce dofinansowanie zakupu co to znaczy

Co to jest Kielce: Dofinansowanie zakupu rezonansu. Co znaczy: zakupu rezonansu Wojewódzki Szpital.

Czy przydatne?

Kielce: Dofinansowanie zakupu rezonansu definicja

Co znaczy:

Doposażenie diagnostyki obrazowejKielce: Dofinansowanie zakupu rezonansu

Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach kupi rezonans magnetyczny za powyżej 5,85 mln zł. powyżej 2 mln zł pochodzi ze środków samorządu województwa świętokrzyskiego, blisko 3,5 mln zł ze środków Ministerstwa Zdrowia z programu Polkard.
kapitał samorządowe pochodzić będą z nadwyżki budżetowej województwa z lat ubiegłych. Przedtem Wojewódzki Szpital Zespolony wygrał konkurs w ramach krajowego programu Polkard (dotyczącego prewencji i leczenia chorób układu naczyniowego) i uzyskał 3 mln 478 tys. złotych na zakup rezonansu magnetycznego. Ten nowoczesny sprzęt, przeznaczony dla działu diagnostyki obrazowej, pozwala uzyskać dokładne wiadomości o najmniejszych zmianach chorobowych w organizmie człowieka, co przyspiesza diagnostykę i pozwala na zaplanowanie skutecznego leczenia wielu chorób.


W szpitalu funkcjonuje 14 oddziałów z izbą przyjęć, pracownia endoskopii, SOR i blok operacyjny. W ramach Szpitala Zespolonego w Kielcach prócz szpitala działają Świętokrzyskie Centrum Diabetologii, Świętokrzyskie Centrum Kardiologii, wojewódzka gabinet sportowo-lekarska, wojewódzka gabinet przyszpitalna, wojewódzka gabinet skórno-wenerologiczna i pracownie diagnostyczne i dział diagnostyki obrazowej. Kontrakt placówki z Narodowym Funduszem Zdrowia wynosi 159 mln zł, w tym na leczenie szpitalne jest przeznaczone około 137 mln zł. Umowy o największej wartości obejmują świadczenia z zakresu kardiologii inwazyjnej i kardiologii – 36 mln zł, neurochirurgii – 13 mln zł, ortopedii i traumatologii narządu ruchu – 9 mln zł, chirurgii ogólnej – 8,4 mln zł.


Czym jest Kielce: Dofinansowanie zakupu znaczenie w Leczenie K .