kielce dyrektor ścrmits co to znaczy

Co to jest Kielce: dyrektor ŚCRMiTS odwołany. Co znaczy: odwołany Stanisław Florek, dyrektor.

Czy przydatne?

Kielce: dyrektor ŚCRMiTS odwołany definicja

Co znaczy:

Nieprawidłowości w jednostceKielce: dyrektor ŚCRMiTS odwołany

Stanisław Florek, dyrektor Świętokrzyskiego Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego w Kielcach został odwołany ze stanowiska. Uchwałę w tej sprawie podjął zarząd województwa świętokrzyskiego.
przedtem pozytywną opinię w tej sprawie wyraziła porada socjalna ŚCRMiTS. Aktualnie trwa procedura przygotowawcza do ogłoszenia konkursu na nowego dyrektora placówki. Do czasu jego rozstrzygnięcia zarządzanie jednostką zostało powierzone (na zasadzie pełnienia obowiązków) zastępcy dyrektora do spraw medycznych Marcie Solnicy.


Były już dyrektor ŚCRMiTS dostał w 2005 roku wyróżnienie w kategorii Menedżer Roku w Ochronie Zdrowia. Jak informuje biuro prasowe urzędu województwa świętokrzyskiego, jednym z powodów odwołania Stanisława Florka z funkcji dyrektora było wykrycie nieprawidłowości w oddziałach terenowych jednostki w toku prowadzonych kontroli. Jedna z karetek reanimacyjnych funkcjonowała bez obsady lekarskiej. Oprócz tego, Stanisław Florek osiągnął już wiek emerytalny.


Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego działa na terenie Kielc, powiatu grodzkiego i 10 powiatów ziemskich. W regionie tym żyje powyżej mln mieszkańców. W obecnym kształcie jednostka funkcjonuje od 2000 roku. W ubiegłym roku centrum skończyło realizację projektu dotyczącego modernizacji taboru ambulansów ratunkowych. Wówczas zakupionych zostało 14 nowoczesnych ambulansów zaopatrzonych w sprzęt i aparaturę medyczną ratującą życie. Wartość przedsięwzięcia przekroczyła 5,4 mln zł.


Czym jest Kielce: dyrektor ŚCRMiTS znaczenie w Leczenie K .