kielce inwestycja co to znaczy

Co to jest Kielce: inwestycja w infrastrukturę szpitala. Co znaczy: infrastrukturę szpitala Przy.

Czy przydatne?

Kielce: inwestycja w infrastrukturę szpitala definicja

Co znaczy:

8,4 mln zł na parking wielopoziomowyKielce: inwestycja w infrastrukturę szpitala

Przy Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach otwarty został nowoczesny wielopoziomowy parking. Jego budowa pochłonęła prawie 8 mln 400 tys. złotych. Wykonawcą była spółka Kartel z Jędrzejowa, która została wybrana spośród 11 ofert.
Parking posiada 286 miejsc do parkowania, windę i wydzielone miejsca dla osób niepełnosprawnych, dostępne dla pracowników szpitala, odwiedzających, lecz także okolicznych mieszkańców. Przedmiot powstał w szybkim tempie. Jego budowa rozpoczęła się gdyż w sierpniu 2010 roku. – Mamy już zezwolenie na użytkowanie parkingu, wydane poprzez inspektora nadzoru budowlanego – mówił Jan Gierada, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach.Pełny wydatek inwestycji pokrył samorząd województwa świętokrzyskiego. – To jest nowoczesna technologia i mam nadzieję, iż parking będzie dobrze służył nie tylko pacjentom i odwiedzającym lecz także mieszkańcom – mówił Marek Gos. - A potrzeby tworzenia takich miejsc są bardzo spore – podkreślił.

Pracownicy szpitala za godzinę korzystania z parkingu będą płacili 25 groszy. Pozostałe osoby za pierwszą godzinę zapłacą 2 złote, a za następne - 50 groszy.


Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach prowadzi czternaście oddziałów, w tym kliniczny chirurgii ogólnej, onkologicznej i endokrynologicznej. Kontrakt placówki na rok 2011 ma wartość 155 463 637,16 zł, z tego powyżej 135 mln zł przeznaczonych jest na finansowanie leczenia szpitalnego, a prawie dwa miliony złotych na ambulatoryjną opiekę specjalistyczną.


Czym jest Kielce: inwestycja w znaczenie w Leczenie K .