kielce inwestycja co to znaczy

Co to jest Kielce: inwestycja za 100 mln zł. Co znaczy: 100 mln zł Wojewódzki Specjalistyczny.

Czy przydatne?

Kielce: inwestycja za 100 mln zł definicja

Co znaczy:

Budowa nowego szpitala dziecięcegoKielce: inwestycja za 100 mln zł

Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy w Kielcach na czerwiec 2012 roku planuje rozpoczęcie inwestycji związanej z budową nowych obiektów. Aktualnie trwa projektowanie placówki, której wydatek stworzenia wyniesie nawet 100 mln zł.
Austriacka firma Vamed zaprojektuje budynek siedmiokondygnacyjny (w tym jedna kondygnacja podziemna, sześć kondygnacji nadziemnych) o kubaturze ok. 90 450,00 m sześć wspólnie z łącznikiem i z przedmiotami towarzyszącymi: między innymi chlorownią ścieków, magazynem odpadów niebezpiecznych, tlenownią, stacją transformatorową. W nowym szpitalu pediatrycznym będzie miejsce na 270 łóżek.


Do nowego obiektu przeniosą się wszystkie oddziały aktualnie zlokalizowane przy ul. Langiewicza w Kielcach. To są oddziały chorób dziecięcych (kardiologiczno-nefrologiczno-pulmonologiczno-alergologiczny), chorób dziecięcych z pododdziałami niemowląt i dzieci młodszych, hepatologiczno-gastroenterologicznym, neurologiczno-infekcyjnym, oddział chorób dziecięcych endokrynologiczno-diabetologiczny, oddział patologii i intensywnej terapii noworodka, anestezjologii i intensywnej terapii, chirurgii, urologii i traumatologii dziecięcej, urazowo-ortopedyczny, hematologiczno-onkologiczny.


Szpital rocznie hospitalizuje 15-16 tys. pacjentów na ośmiu oddziałach, w tym hematologiczno-onkologicznym. Rocznie udziela ok. 100 tys. porad specjalistycznych w 9 poradniach.


Vamed zajmuje się również projektowaniem i nadzorem nad inwestycjami ze szczególnym uwzględnieniem szpitali. Projekty, nad którymi pracowała firma, dotyczą między innymi Centrum Terapii Neurologicznej w Kapfenberg - Austria, Centrum Rehabilitacji w Erewanie- Armenia, 2 regionalne szpitale w Gabonie i szpitale w Niemczech i Austrii. firma jest obecna między innymi na Węgrzech i Słowacji i takich państwach jak Etiopia, Jordania, Syria, Turcja, Wietnam.


Czym jest Kielce: inwestycja za 100 mln znaczenie w Leczenie K .