kielce powstaje nowy szpital co to znaczy

Co to jest Kielce: powstaje nowy szpital za 150 mln zł. Co znaczy: szpital za 150 mln zł Szpital.

Czy przydatne?

Kielce: powstaje nowy szpital za 150 mln zł definicja

Co znaczy:

Inwestycja Szpitala DziecięcegoKielce: powstaje nowy szpital za 150 mln zł

Szpital Dziecięcy w Kielcach będzie miał nowy budynek. Na razie prezydent miasta zgodził się, iż inwestycja w nowy szpital może być zlokalizowana w dzielnicy miasta-Czarnowie. Za około 150 mln zł stworzenie przedmiot liczący 270 łóżek.
Projekt Szpitala Dziecięcego w KielcachAutor: Szpital Dziecięcy w Kielcach- Wrótce będziemy ogłaszać przetarg na wykonanie projektu i uzyskanie pozwolenia na budowę. Liczymy, ze kamień węgielny pod inwestycję zostanie wmurowany jesienią 2011 roku – mówi Włodzimierz Wielgus, dyrektor szpitala.

Kapitał na budowę i wyposażenie nowego szpitala placówka chce pozyskać z budżetu organu kierującego, a więc samorządu województwa świętokrzyskiego. Liczy również na wsparcie unijne. Zaangażuje również środki swoje. W rezultacie ma powstać sześciokondygnacyjny budynek o kubaturze 22 tys. m sześć, gdzie zostaną zastosowane najnowocześniejsze rozwiązania architektoniczne służące w podobnych obiektach zwiększające komfort pobytu pacjenta. Planowany jest również parking na 600 miejsc i lądowisko dla śmigłowców. Do nowego obiektu przeniosą się wszystkie oddziały aktualnie zlokalizowane przy ul. Langiewicza w Kielcach.

- Największą bolączką naszego szpitala jest aktualnie brak szpitalnego oddziału ratunkowego. Na izbie przyjęć obsługujemy drugie tyle małych pacjentów z mniej poważnymi dolegliwościami, co leczymy stacjonarnie – mówi Wielgus. – Podobnie warunki na oddziale intensywnej terapii nie są idealne. Jesteśmy jednym z trzech najstarszych szpitali w Polsce.

Dlatego w nowym obiekcie stworzenie szpitalny oddział ratunkowy, rozbudowany będzie również oddział intensywnej terapii i patologii noworodka. Już aktualnie na tym ostatnim szpital z sukcesem ratuje dzieci o wadze 550 gram. Szpital rocznie hospitalizuje 15-16 tys. małych pacjentów na ośmiu oddziałach, w tym hematologiczno-onkologicznym. Rocznie udziela około 100 tys. porad specjalistycznych w 9 poradniach.

Jest jedynym szpitalem nie klinicznym, który otrzyma od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy najnowocześniejszy tomograf komputerowy o wysokiej rozdzielczości, który umożliwi prowadzenie badań dzieci bez ich wcześniejszego znieczulania i znaczenie szybciej niż odbywa się to aktualnie.


Czym jest Kielce: powstaje nowy szpital znaczenie w Leczenie K .