kielce szanse wyższy kontrakt co to znaczy

Co to jest Kielce: Szanse na wyższy kontrakt z NFZ. Co znaczy: z NFZ Wojewódzki Specjalistyczny.

Czy przydatne?

Kielce: Szanse na wyższy kontrakt z NFZ definicja

Co znaczy:

Neonatologia III poziomuKielce: Szanse na wyższy kontrakt z NFZ

Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im. Wł. Buszkowskiego w Kielcach stara się o uzyskanie trzeciego stopnia referencyjności dla oddziału neonatologicznego. Prawdopodobnie decyzja w tej kwestii zapadnie pośrodku najbliższych dwóch tygodni.
aktualnie na terenie województwa świętokrzyskiego jedynie oddział neonatologiczny Świętorzyskiego Centrum Matki i Noworodka posiada trzeci stopień referencyjności.


We wtorek odbyła się rozmowa w tej sprawie między wicemarszałkiem województwa Grzegorzem Świerczem a dyrektorem świętokrzyskiego oddziału NFZ Zofią Wilczyńską. W spotkaniu uczestniczył również dyrektor naczelny szpitala Włodzimierz Wielgus.


- Placówka musi jeszcze dopracować kilka kwestii, by móc spełniać wszelakie konieczne warunki. Chodzi o drobne niedociągnięcia formalne, które w najbliższym czasie będą poprawione – informuje Grzegorz Świercz. - Dzięki uzyskaniu wyższej referencyjności szpital będzie mógł leczyć trudniejsze przypadki, zwiększy się również dostępność wysokospecjalistycznych usług które są dobrze płatne poprzez NFZ. Jest więc szansa dla placówki na wyższy kontrakt z Funduszem w przyszłym roku – tłumaczy Grzegorz Świercz.


Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im. Wł. Buszkowskiego w Kielcach to jedyny wysokospecjalistyczny szpital w regionie świętokrzyskim. Placówka posiada 273 łóżka na dziewięciu oddziałach. Szpital specjalizuje się w chirurgii dziecięcej, ortopedii, hematologii, onkologii, endokrynologii i diabetologii. Placówka w czerwcu tego roku dostała Certyfikat Akredytacyjny Ministra Zdrowia z terminem ważności do 2 czerwca 2014 roku. Szpital posiada Akredytację CMJ od 2009 roku i Certyfikat ISO 9001:2008 przyznany po raz pierwszy w 2005 roku.


Czym jest Kielce: Szanse na wyższy znaczenie w Leczenie K .