kielce szpital kupi sprzęt co to znaczy

Co to jest Kielce: szpital kupi sprzęt za 620 tys. zł. Co znaczy: 620 tys. zł Wojewódzki Szpital.

Czy przydatne?

Kielce: szpital kupi sprzęt za 620 tys. zł definicja

Co znaczy:

Placówka planuje nowe USGKielce: szpital kupi sprzęt za 620 tys. zł

Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach wzbogaci się o nowy stół operacyjny i aparat USG Premium. Placówka z własnych środków planuje wydać na zakupy 620 tys. zł. Samorząd wojewódzki już je zaakceptował.
Stół operacyjny za około 120 tys. zł. trafi na oddział chirurgii urazowo – ortopedycznej, co pozwoli na powiększenie liczby zabiegów przeprowadzanych na tym oddziale. Natomiast nowoczesny aparat USG warty około 500 tys. zł. będzie używany w wysokospecjalistycznej opiece kardiologicznej.

Wojewódzki szpital Zespolony w Kielcach prowadzi czternaście oddziałów, w tym kliniczny chirurgii ogólnej, onkologicznej i endokrynologicznej. Pozostałe oddziały to między innymi wewnętrzny, ginekologiczno-położniczy, neurochirurgiczny z salą operacyjną, neonatologiczny, okulistyczny z salą operacyjną, nefrologiczny, dermatologiczny, chirurgii urazowo-ortopedycznej, chorób zakaźnych. Przy placówce funkcjonują również przychodnie specjalistyczne, w tym poradnię wad słuchu. Funkcjonuje również Wojewódzka Gabinet Skórno-Wenerologiczna, gabinet sportowo-lekarska. W szpitalu mieszczą się Świętokrzyskie Centrum Kardiologii i Centrum Diabetologii.

Szpital pokrywa utraty we własnym zakresie. Sam również decyduje o podziale zysku. Kontrakt placówki z Narodowym Funduszem Zdrowia na rok 2010 wynosi blisko 123 mln zł. Organ założycielski – urząd marszałkowski nie podał jak kształtowały się wyniki szpitala po pierwszym kwartale 2010 roku.


Czym jest Kielce: szpital kupi sprzęt znaczenie w Leczenie K .