kleszczów sprzęt szpitali co to znaczy

Co to jest Kleszczów: Sprzęt za 1,5 mln zł dla szpitali. Co znaczy: mln zł dla szpitali Gmina.

Czy przydatne?

Kleszczów: Sprzęt za 1,5 mln zł dla szpitali definicja

Co znaczy:

Gmina finansuje zakup aparaturyKleszczów: Sprzęt za 1,5 mln zł dla szpitali

Gmina Kleszczów wydzierżawi sprzęt medyczny o łącznej wartości 1,5 mln złotych trzem szpitalom funkcjonującym na terenie województwa łódzkiego (dwóm placówkom medycznym z Łodzi i jednej z Bełchatowa).
Beneficjentami są: Szpital Wojewódzki im. Jana Pawła II w Bełchatowie, Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi i Łódzki Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. WAM. - Wiemy, jaka jest przypadek w służbie zdrowia. Szpitale mają wielkie potrzeby, jeśli chodzi o wyposażenie sprzętowe. Jako jeden z najbogatszych samorządów, chcemy pomóc szpitalom w regionie, w szczególności iż w są w nich leczeni również mieszkańcy naszej gminy – wyjaśnia Jerzy Strachocki, rzecznik prasowy gminy Kleszczów.


Placówka z Bełchatowa otrzyma aparat ultrasonograficzny i ultradźwiękowy aspirator chirurgiczny z opcją skalpela harmonicznego. Centrum Zdrowia Matki Polki także otrzyma aparat ultrasonograficzny, a dodatkowo również lampę operacyjną LED centralną z satelitą i kamerą SD. Gmina ogłosiła już przetargi na zakup tej aparatury. Natomiast Szpital im. WAM dostanie w ramach v dzierżawy aparat RTG z siedmioma monitorami (sprzęt trafi na oddział intensywnej opieki medycznej). Przetarg w tej sprawie zostanie wkrótce ogłoszony.


Gmina Kleszczów od lat współpracuje z tymi placówkami. - Szpitale na początku zgłaszają się do nas z wnioskami, czego w najwyższym stopniu potrzebują. Następnie Porada Gminy decyduje czy w danym roku budżetowym istnieje sposobność zrealizowania zakupu oczekiwanego sprzętu. Gdy decyzja jest pozytywna, Urząd Gminy przystępuje do procedury zakupu, a później wydzierżawiamy go szpitalom na dogodnych warunkach – tłumaczy Jerzy Strachocki. Natomiast szpitale współpracują z gminą w dziedzinie realizacji badań profilaktycznych oferowanych jej mieszkańcom.Czym jest Kleszczów: Sprzęt za 1,5 mln znaczenie w Leczenie K .