klinika rehabilitacji co to znaczy

Co to jest Klinika rehabilitacji w Pabianickim CM. Co znaczy: rehabilitacji w Pabianickim CM W.

Czy przydatne?

Klinika rehabilitacji w Pabianickim CM definicja

Co znaczy:

Szpital samorządowy rozwija działalnośćKlinika rehabilitacji w Pabianickim CM

W Pabianickim Centrum Medycznym otwarta została klinika rehabilitacji. Klinika powstała dzięki współpracy z Wyższą Szkołą Informatyki w Łodzi. Tutaj odbywają praktyki studenci uczelni kształcący się na kierunku fizjoterapia.
Oddział rehabilitacji w pabianickim szpitalu działa juz od 1996 roku. Aktualnie uzyskał status kliniki, co daje sporo nowych możliwości, pomiędzy innymi prowadzenie badań naukowych, które szpital planuje razem z uczelnią. Będzie się również starać o środki z funduszy unijnych na terapię po osteoporozie. Posiadając klinikę, szpital może również starać się o środki z różnych innych źródeł.

Klinika powstała na czwartym piętrze pabianickiej placówki. Oferuje hydroterpaię, laseroterapię, fizykoterapię. Posiada 31 łóżek dla pacjentów. Przygotowywana jest również dalsza część kliniki, gdzie stworzenie oddział rehabilitacji neurologicznej dziecięcej. Szpital planuje również usługi komercyjne z tego zakresu.

Pabianickie Centrum Medyczne jest firmą prawa handlowego ze 100% udziałem Gminy Miejskiej Pabianice .Placówka posiada prawie 600 łóżek, jest jedynym szpitalem na terenie powiatu pabianickiego. Przekształcenie szpitala w spółkę było jedyną szansą na zmianę sytuacji placówki, który była zadłużony na 100 mln zł. Dzięki przekształceniu szpital ma szansę na częściowe umorzenie tego zadłużenia w ramach rządowego "programu B".

Akt założycielski firmy został podpisany 28 kwietnia 2009 r. Pieniądze założycielski firmy wynosi 150.000 zł, lecz pod koniec ubiegłego roku Miasto Pabianice podjęło decyzję o jej dokapitalizowaniu. Firma dzierżawi pomieszczenia od szpitala, ma więc sposobność zarabiania na ich wymajmowaniu (www.spzozpabianice.pl).


Czym jest Klinika rehabilitacji w znaczenie w Leczenie K .