knurów szpital potrzebuje co to znaczy

Co to jest Knurów: Szpital potrzebuje diatermii. Co znaczy: Szpital w Knurowie Sp. z ograniczoną.

Czy przydatne?

Knurów: Szpital potrzebuje diatermii definicja

Co znaczy:

Inwestycję sprzętoweKnurów: Szpital potrzebuje diatermii

Szpital w Knurowie Sp. z ograniczoną odpowiedzialnością jesienią 2011 roku zamierza kupić diatermię chirurgiczną z narzędziami do prowadzenia zabiegów ginekologicznych i chirurgicznych. Zakup jest związany z wykonywaniem większej liczny operacji.
Diatermia chirurgiczna potrzebna jest do koagulacji tkanek przy prowadzeniu operacji. W zależności od rodzaju zabiegu kupowane są odpowiednie narzędzia. Wydatek diatermii z fundamentalnym zestawem wynosi ok. 100 tys. zł. Rośnie stosunkowo dopasowywania narzędzi na potrzeby zabiegów w danej specjalizacji. Finansowanie zapewni firma, która prowadzi szpital od sierpnia 2009 roku.


Szpital w Knurowie Sp. z ograniczoną odpowiedzialnością jest w całości własnością powiatu gliwickiego. Pieniądze zakładowy firmy wynosi 2,55 mln zł. Szpital prowadzi dwa oddziały chorób wewnętrznych, oddział chirurgii ogólnej, oddział położniczo-ginekologiczny oddział wcześniaków i noworodków, oddział dla przewlekle chorych.


Finansowanie Narodowego Funduszu Zdrowia w 2011 roku wynosi 18 mln zł, w tym na leczenie szpitalne jest przeznaczone 16,98 mln zł. Umowy o największej wartości w dziedzinie leczenia szpitalnego obejmują leczenie chorób wewnętrznych – dwie umowy po 3 mln zł, położnictwo i ginekologię – dwie umowy o wartości 2,5 i 1,4 mln zł i chirurgię ogólną – 4,76 mln zł. Placówka posiada również finansowanie na prowadzenie badań rezonansu magnetycznego w wysokości 332 tys. zł w 2011 roku i inne badania diagnostyczne takie jak ultrasonografia, kolonoskopia, gastroskopia, elektrokardiografia.


Czym jest Knurów: Szpital potrzebuje znaczenie w Leczenie K .