kolejna stacja odbiorcza co to znaczy

Co to jest Kolejna Stacja Odbiorcza Lifenet. Co znaczy: Odbiorcza Lifenet Pracownia Hemodynamiczna.

Czy przydatne?

Kolejna Stacja Odbiorcza Lifenet definicja

Co znaczy:

Starogard w programie medycyny ratunkowejnastępna Stacja Odbiorcza Lifenet

Pracownia Hemodynamiczna Pomorskich Centrów Kardiologicznych w Starogardzie Gdańskim włączyła się w ogólnopolski program telemedycyny ratunkowej Lifenet. W placówce uruchomiona została Medyczna Stacja Odbiorcza.
Nowa technologia będzie służyć mieszkańcom powiatów: starogardzkiego, sztumskiego i kwidzyńskiego. Mechanizm telemedycyny ratunkowej Lifenet, za którego wdrażanie w Polsce odpowiedzialna jest spółka Physio-Control, dział Medtronic Poland, stwarza realną szansę na ograniczenie liczby zgonów będących wynikiem zawału serca. Co więcej, dzięki skróceniu czasu transportu chorego na oddział intensywnej opieki kardiologicznej ma on znacząco większe szanse na całkowity powrót do zdrowia.

- Dzięki Medycznej Stacji Odbiorczej uruchomionej w naszym Centrum będziemy mogli odbierać, przesyłane z defibrylatorów zainstalowanych w karetkach, wyniki badań EKG. Tym samym dyżurujący w pracowni hemodynamiki kardiolog od razu dokona ich analizy i wytyczy dalszą ścieżkę postępowania z pacjentem. Poważnie chorzy bez dodatkowych badań trafią na zabieg ratujący życie – mówi dr nauk medycznych Witold Dubaniewicz, ordynator oddziału kardiologii inwazyjnej Pomorskich Centrów Kardiologicznych w Starogardzie Gdańskim.

Ponadto, dyżurujący poprzez całą dobę doktor nie tylko będzie mógł zdecydować o natychmiastowym transporcie chorego na zabieg, lecz również o podaniu pacjentowi już w karetce pogotowia odpowiednich leków. Równocześnie ośrodek, do którego chory zostanie skierowany, będzie w stanie szybciej przygotować odpowiedni sprzęt na sali zabiegowej.

Mechanizm działający w Starogardzie Gdańskim obecnie umożliwia odbiór wyników z sześciu monitorów-defibrylatorów Lifepak: trzech ze Starogardu Gdańskiego, dwóch ze Sztumu i jednego z Kwidzyna. Liczba ta będzie jednak wzrastać – mówi Wojciech Kowalski, specjalista do spraw telemedycyny z spółki Physio-Control. Dodatkowo na przełomie czerwca i lipca planowane jest uruchomienie Medycznej Stacji Odbiorczej w Wejherowie.

Mechanizm Lifenet działa już niemal we wszystkich województwach. W naszym państwie w trybie całodobowym pracuje już 49 MSO. Mogą do nich transmitować defibrylatory z powyżej 40% z karetek zakontraktowanych poprzez NFZ i z powyżej 80 SOR-ów. Polska plasuje się w ścisłej światowej czołówce pod względem zastosowania telemedycyny w ochronie zdrowia.


Czym jest Kolejna Stacja Odbiorcza znaczenie w Leczenie K .