kolejne przekształcenia co to znaczy

Co to jest Kolejne przekształcenia są kwestią czasu. Co znaczy: następne przekształcenia są kwestią.

Czy przydatne?

Kolejne przekształcenia są kwestią czasu definicja

Co znaczy:

Marcin Kierwiński, wicemarszałek woj. mazowieckiegonastępne przekształcenia są kwestią czasu

- Będziemy przekształcać >następne placówki ochrony zdrowia podległe samorządowi woj. mazowieckiego. Nasza strategia zakłada, iż wszystkie szpitale mają być spółkami, jednak trzeba mieć na uwadze, iż to jest mechanizm wieloletni – informuje Marcin Kierwiński, wicemarszałek województwa.
- Na temat przekształceń trzeba patrzeć w kontekście otrzymanych rezultatów. Pierwszych pięć szpitali samorządu zostało przekształconych. Oceniając pierwsze efekty wydaje się, iż >następne przekształcenia są tylko kwestią czasu. Bardzo możliwe, iż już w przyszłym roku mechanizm ten obejmie >następne podlegle samorządowi jednostki ochrony zdrowia. Z pewnością przypadku szpitali zadłużonych mechanizm ten będzie przebiegał najszybciej. Będziemy również przekonywać tych, którzy są do tego tematu nastawieni sceptycznie.

– zapowiada Marcin Kierwiński.


- Szpital jako firma może być efektywniej zarządzany, jest także większa elastyczność, a o to nam wszystkim chodzi. Oczywiście szpital w tej formule musi cały czas realizować wszystkie te zadania, które realizowały ZOZ-y – podkreśla wicemarszałek woj. mazowieckiego.


W lipcu 2009 roku władze Mazowsza podjęły decyzję o przekształceniu pięciu szpitali: Wojewódzkiego Szpitala Bródnowskiego, Centrum Rehabilitacji im. Prof. M. Weissa STOCER w Konstancinie Jeziornie, Mazowieckiego Centrum Neuropsychiatrii i Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży w Zagórzu, Wojewódzkiego Centrum Stomatologii w Warszawie i Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Siedlcach. Przesłanki do przekształcenia były różne. Od konieczności odcięcia balastu, jakim jest zadłużenie, z czym mamy do czynienia w razie szpitala bródnowskiego czy ośrodka STOCER, aż do powstania nowych możliwości rozwoju.PRZEKSZTAŁCENIA SZPITALI W Firmy PRAWA HANDLOWEGO

FORUM SZPITALI POLSKICH MEDMARKET, 24 LISTOPADA 2011


24 listopada 2011 roku w Hotelu Hilton w Warszawie odbędzie się Forum Szpitali Polskich Medmarket 2011 (www.forummedmarket.pl). Tematem konferencji będzie mechanizm przekształceń szpitali. W debacie wezmą udział dyrektorzy szpitali, przedstawiciele organów założycielskich, Ministerstwa Zdrowia i Narodowego Funduszu Zdrowia, a również prawnicy i analitycy doradzający w procesie przekształceń.


Celem konferencji jest badanie warunków, które są fundamentem powodzenia procesu przekształcenia szpitala.Czym jest Kolejne przekształcenia są znaczenie w Leczenie K .