kolektory słoneczne szpitalu co to znaczy

Co to jest Kolektory słoneczne w szpitalu w Głuchołazach. Co znaczy: słoneczne w szpitalu w.

Czy przydatne?

Kolektory słoneczne w szpitalu w Głuchołazach definicja

Co znaczy:

Inwestycja przy wsparciu środków centralnychKolektory słoneczne w szpitalu w Głuchołazach

W SP ZOZ Szpitalu Specjalistycznym MSWiA w Głuchołazach w ramach kompleksowej termomodernizacji zamontowano 120 płyt kolektorów słonecznych do podgrzewania wody do celów społecznych i użytkowych. Wydatek inwestycji wyniósł około 4,5 mln zł.
Termomodernizacja obejmowała także ocieplenie ścian i dachu budynku, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej i przebudowę części instalacji centralnego ogrzewania. Inwestycja o wartości około 4,5mln. zł została sfinansowana w 96,9 procentach ze środków finansowych zdobytych w formie dotacji z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, EkoFunduszu i ze środków Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Na rok 2011 zaplanowano następne działania powiązane z przebudową węzła cieplnego i modernizacją instalacji centralnego ogrzewania w placówce.

Szpital MSWiA w Głuchołazach świadczy usługi medyczne w zakresach: leczenia pulmonologicznego i rehabilitacji pulmonologicznej, a również wczesnej rehabilitacji kardiologicznej. Prowadzi dwa oddziały chorób płuc z pododdziałami rehabilitacji pulmunologicznej, oddział chorób płuc i gruźlicy i dwa oddziały rehabilitacji kardiologicznej (jeden z działem intensywnego nadzoru medycznego.). Dysponuje 262 łóżkami w salach jedno- i dwuosobowych zaopatrzonych w łazienki, toalety, RTV, mechanizm przywoławczy. To jest jeden z nielicznych ośrodków w państwie z oferujący kompleksowe mechanizm leczenia i rehabilitacji chorób płuc i rehabilitacji chorób układu krążenia. Wartość kontraktu z NFZ placówki oscyluje na poziomie około 14mln. zł.


Czym jest Kolektory słoneczne w znaczenie w Leczenie K .