konieczna restrukturyzacja co to znaczy

Co to jest Konieczna jest restrukturyzacja działalności. Co znaczy: jest restrukturyzacja.

Czy przydatne?

Konieczna jest restrukturyzacja działalności definicja

Co znaczy:

Teresa Kopczyńska, dyr szp., Dąbrowa Tarnowskaniezbędna jest restrukturyzacja działalności

Szpital Powiatowy w Dąbrowie Tarnowskiej planuje ograniczanie wybranych zakresów działalności i rozwijanie innych, w tym neurologii, tym samym dostosowując się do możliwości kontraktowania usług z NFZ. Przypadek finansowa placówki może zmusić ją do przekształcenia w spółkę.
- Wpływ na naszą sytuację ma nie tyle sama rozmiar kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia, lecz fakt, iż jego powiększenie jest uzależnione od wykonania świadczeń powyżej limit, za które opłata jest później i tak warunkowana, a jeżeli zrealizowana, to w części – mówi Teresa Barbara Kopczyńska, dyrektor Szpitala Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej. – W 2011 roku przypadek jest fatalna, gdyż tak jak przedtem kontrakty mogły być renegocjowane pośrodku roku, tak w tym roku od stycznia, który zawsze rozpoczyna się niższym kontraktem, finansowanie nie zostało powiększone. Równocześnie szpital publiczny nie ma prawa do pobierania zapłaty od pacjenta za usługi wykonanie powyżej limit, w trakcie gdy podmiot prywatny taką sposobność ma.


Dyrektor Teresa Barbara Kopczyńska weźmie udział w panelu dyskusyjnym na temat przygotowania procesu przekształcenia SP ZOZ w spółkę, w trakcie konferencji Forum Szpitali Polskich MedMarket 2011.


Zdaniem dyrektor szpitala, aktualny mechanizm z jednej strony ogranicza finansowanie do możliwości NFZ, z drugiej - obliguje do zabezpieczania świadczeń zdrowotnych, zwłaszcza w stanach zagrażających zdrowiu i życiu w takiej liczbie, jaka jest potrzebna. Jej zdaniem, przekształcenie nie zmieni sytuacji, tym bardziej, iż firmy w niewielkich miastach mogą liczyć w niedużym stopniu na dodatkowe wpływy z usług komercyjnych.


- Największym zagrożeniem przy przekształceniu jest brak stabilności i jasnych zasad kontraktowania, które zmieniają się pośrodku roku – mówi dyrektor Kopczyńska - Firma nie będzie mogła zaryzykować utratą finansową, pacjentowi zostanie ograniczona dostępność leczenia, ponieważ nie będzie możliwe przyjęcie powyżej zakontraktowany limit w wypadku braku pewności uzyskania zapłaty z NFZ. Nie ma mowy o usystematyzowaniu zasad kontraktowania ze strony płatnika, lecz mówi się na temat uszczelnienia mechanizmu ochrony zdrowia.


Placówka zamierza skupić się na diagnostyce, szczególnie w obszarach, gdzie nie ma konkurencji w regionie. To ma pozwolić na pozyskiwanie środków poza systemem powszechnego ubezpieczenia w przypadku przekształcenia w spółkę. Placówka inwestuje w rezonans magnetyczny, angiograf i zamierza rozwijać rehabilitację neurologiczną i kardiologiczną. Z wyliczeń wynika, iż opłaca jej się korzystanie z usług zewnętrznych w dziedzinie prania. W pomieszczeniach po pralni stworzenie pracownia rezonansu magnetycznego, planowany jest również remont traktu porodowego.

PRZEKSZTAŁCENIA SZPITALI W firmy PRAWA HANDLOWEGO

FORUM SZPITALI POLSKICH MEDMARKET, 24 LISTOPADA 2011


24 listopada 2011 roku w Hotelu Hilton w Warszawie odbędzie się Forum Szpitali Polskich Medmarket 2011 (www.forummedmarket.pl). Tematem konferencji będzie mechanizm przekształceń szpitali. W debacie wezmą udział dyrektorzy szpitali, przedstawiciele organów założycielskich, Ministerstwa Zdrowia i Narodowego Funduszu Zdrowia, a również prawnicy i analitycy doradzający w procesie przekształceń.


Celem konferencji jest badanie warunków, które są fundamentem powodzenia procesu przekształcenia szpitala.Czym jest Konieczna jest znaczenie w Leczenie K .