konin podwyżki limitowane co to znaczy

Co to jest Konin: Podwyżki limitowane kontraktem. Co znaczy: limitowane kontraktem Personel.

Czy przydatne?

Konin: Podwyżki limitowane kontraktem definicja

Co znaczy:

Spór zwiazków zawodowych z dyrekcjąKonin: Podwyżki limitowane kontraktem

Personel szpitalny poza lekarzami i pracownicy administracji Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Koninie domagają się podwyżek o ok. 600 zł brutto. Dyrekcja nie widzi możliwości spełnienia oczekiwań w ramach obecnego poziomu finansowania NFZ.
Mediacje na razie nie przyniosły rezultatu. Następna próba zostanie podjęta 26 września 2011 roku. Pielęgniarki, fizjoterapetów, pracowników administracji i inny personel szpitalny reprezentują cztery związki zawodowe funkcjonujące w placówce. Od maja 2011 roku są w sporze zbiorowym z dyrekcją. Związki zawodowe zrzeszają 850 z 1198 zatrudnionych na etatach pracowników. W sumie w szpitalu pracuje 1225 osób.


Szpital przeznacza 57,4 procent przychodów na płace. Udział wynagrodzeń lekarzy w funduszu płac wynosi 19 procent , aczkolwiek kontraktów jest jedynie ok. 180 i przewarzająca część lekarzy pracujących w szpitalu jest zatrudniona w takiej formule. Średnia wynagrodzenie lekarza na kontrakcie pracującego od 150 do 230 godz. miesięcznie wynosi 11 tys. zł brutto. Na kontrakcie doktor sam pokrywa wydatki ubezpieczenia i innych wymaganych poprzez prawo składek i jest odpowiedzialny za zabezpieczenie potrzeb pacjenta, a więc musi być między innymi dyspozycyjny. Średnia wynagrodzenie pielęgniarki wynosi 3,4 tys. zł brutto. Czas pracy jest regulowany Kodeksem Pracy. Średnia wynagrodzenie magistra fizjoterapii wynosi 3,86 tys. zł brutto, metoda fizjoterapii – 3 tys. zł brutto. Szpital nie ma danych o zarobkach salowych, gdyż zatrudnia je spółka zewnętrzna.


Największą stratę po półroczu 2011 roku spośród szpitali prowadzonych poprzez samorząd województwa wielkopolskiego zanotował Wojewódzki Szpital Zespolony w Koninie – blisko 11 mln zł netto. Placówka ma ok. 35 mln zł zobowiązań ogółem, w tym 16 mln zł zobowiązań wymagalnych. Kontrakt szpitala z Narodowym Funduszem Zdrowia wynosi 120,68 mln zł na 2011 rok.


Czym jest Konin: Podwyżki limitowane znaczenie w Leczenie K .