konin system lifenet szpitalu co to znaczy

Co to jest Konin: system Lifenet w szpitalu. Co znaczy: w szpitalu Wojewódzki Szpital Zespolony w.

Czy przydatne?

Konin: system Lifenet w szpitalu definicja

Co znaczy:

następna medyczna stacja odbiorczaKonin: mechanizm Lifenet w szpitalu

Wojewódzki Szpital Zespolony w Koninie zdecydował się na instalację mechanizmu Lifenet. mechanizm umożliwia przesyłanie wyników badań EKG z miejsca zdarzenia do centrum medycznego, tak, by doktor od razu wiedział w jakim stanie znajduje się pacjent.
Na tej podstawie można od razu podjąć decyzje, dom jakiego szpitala powinien zostać przetransportowany pacjent, by jak najszybciej wykonać zabieg angioplastyki serca. W ten sposób oszczędza się chwilę na badania w placówce, która niekoniecznie może podjąć się wykonania zabiegu. mechanizm Lifenet posiada także sposobność odbioru danych transmitowanych dzięki innych mechanizmów wbudowanych na przykład w defibrylatory, które, by pełniły własna funkcję muszą być zaopatrzone w odpowiednie moduły do teletransmisji. Wydatek wdrożenia mechanizmu wynosi około 60 tys. zł. mechanizm telemedycyny Lifenet działa już we wszystkich województwach w Polsce.

mechanizm Lifenet, za którego wdrażanie w Polsce odpowiedzialna jest spółka Physio-Control, dział Medtronic Poland, złożona jest z dwóch komponentów. Pierwszym z nich jest defibrylator-monitor Lifepak (zaopatrzony w moduły do teletransmisji). Drugim – Medyczna Stacja Odbiorcza, czyli komputer znajdujący się w pracowni hemodynamiki z zainstalowanym oprogramowaniem umożliwiającym odbiór danych w wysokiej rozdzielczości i ich archiwizację.

W Polsce w trybie całodobowym pracuje około 50 medycznych stacji odbiorczych. Mogą do nich transmitować defibrylatory z powyżej 40 procent z karetek zakontraktowanych poprzez NFZ i z 81 SOR-ów.


Czym jest Konin: system Lifenet w znaczenie w Leczenie K .