konin szpital wyda wyposażenie co to znaczy

Co to jest Konin: szpital wyda 32 mln zł na wyposażenie. Co znaczy: na wyposażenie Wojewódzki.

Czy przydatne?

Konin: szpital wyda 32 mln zł na wyposażenie definicja

Co znaczy:

Powstał nowy budynek szpitalaKonin: szpital wyda 32 mln zł na wyposażenie

Wojewódzki szpital Zespolony przeznaczy w 2010 i 2011 roku 32 mln zł na wyposażenie oddziałów, które będą przenoszone no nowego budynku oddawanego do użytku 15 czerwca 2010 roku. Kapitał pochodzą ze środków unijnych, a w 25 procent z budżetu samorządu wojewódzkiego.
Do nowego budynku, który powstał kosztem 223,6 mln zł, raczej z funduszy samorządu. Ze starego budynku do nowego przeniesione będą przede wszystkim oddziały: chirurgii i traumatologii dziecięcej, okulistyczny, laryngologiczny i urologiczny. Później znajdą się tam również oddziały ortopedyczny i traumatologii narządu ruchu i anestezjologii i intensywnej terapii.

-mechanizm ten przebiegać będzie w tym i w kolejnym roku stosunkowo rozstrzygania przetargów na wyposażenie tych oddziałów – mówi Leszek Czajor, rzecznik szpitala.

W starym budynku mieścić się będą (po remontach): w miejsce chirurgii dziecięcej – oddział leczenia uzależnień poszerzony o leczenie dzieci i młodzieży, w miejsce laryngologii – oddział opieki terminalnej (nowy), w miejsce urologii – oddział wewnętrzny, który zwiększony zostanie o gastroenterologię. Miejsce po laryngologii zajmie na czas remontu oddział dziecięcy.

Nowo wybudowany szpital, będzie miał oddziały kardiologii, neurologii, ortopedii i traumatologii narządu ruchu, wewnętrzny, neurochirurgii, chirurgii dziecięcej, rehabilitacji, okulistyki, laryngologii, urologii, chirurgii ogólnej, chorób nerek i dializoterapii, chirurgii 1 dnia i anestezjologii i intensywnej terapii. To jest jeden z najnowocześniejszych szpitali w Polsce, który służyć będzie zapewnieniu bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańcom regionu konińskiego.

Szpital jest największym szpitalem w regionie prowadzonym poprzez samorząd Województwa wielkopolskiego. Dysponuje 850 łóżkami. W 2009 roku przyjął 40 tys. pacjentów


Czym jest Konin: szpital wyda 32 mln zł znaczenie w Leczenie K .