konsultant informatyzacja co to znaczy

Co to jest Konsultant IT: informatyzacja za 2 mln zł. Co znaczy: informatyzacja za 2 mln zł.

Czy przydatne?

Konsultant IT: informatyzacja za 2 mln zł definicja

Co znaczy:

Wdrożenie mechanizmu IT w szpitalu kolejowymKonsultant IT: informatyzacja za 2 mln zł

Konsorcjum spółek Konsultant Komputer i Konsultant IT z Poznania do końca maja 2011 roku wdroży mechanizm kompleksowej informatyzacji w Okręgowym Szpitalu Kolejowym w Lublinie. Umowa ma wartość 2,12 mln zł brutto.


Tempo prac wiąże się z uzyskiwaniem dofinansowania unijnego do projektu informatyzacji. Sprzęt medyczny kupiony w ramach projektu od spółek FujiFilm, Medicus i TMS został już dostarczony. Szpital w ramach projektu kupił dwa aparaty RTG, zbiór do prób wysiłkowych i echokardiograf za powyżej 2,5 mln zł. Rolą konsorcjum informatycznego jest zintegrowanie aparatów RTG z systemem komputerowym. Prócz tego systemem informatycznym mają zostać objęte oddziały szpitalne.

Firma Konsultant IT z Poznania rozpoczęła działalność w 2000 roku. Spółka zatrudnia 5 osób. Pieniądze wniesiony to 150 tys. zł. 100 procent udziałów należy do Pawła Ozorowskiego. Konsultant Komputer funkcjonuje od 1996 roku. Pieniądze wniesiony wynosi 150 tys. zł. Po 50 procent udziałów należy do Pawła Ozorowskiego i Dariusza Laskowskiego. Spółka oferuje usługi integracyjne mechanizmów informatycznych i wdrożeniowe. Pośród oferowanych mechanizmów jest opracowany poprzez Politechnikę Poznańską - Eskulap wykorzystywany do kierowania wiadomością w szpitalach i mechanizm Medinet wykorzystywany do informatyzacji takich obszarów działania placówki, jak mechanizm rejestracji, gabinet, blok operacyjny, czy także poszczególnych dziedzin jak badania diagnostyczne czy także onkologia.

Szpital Kolejowy w Lublinie leczy rocznie od 13 do 15 tys. pacjentów, przeprowadza 4 tys zabiegów operacyjnych. Drugie tyle osób korzysta ze szpitalnego oddziału ratunkowego. Szpital prowadzi 11 oddziałów, w tym ftyzjopulmunologiczny, urazowo-ortopedyczny, neurologiczny, chirurgiczny z pododdziałem laryngologicznym i kardiologiczny z intensywną opieką i urologiczny. Oddziały w sumie dysponują 330 łóżkami. Przy placówce działa również 17 poradni specjalistycznych i cztery zakłady, w tym medycyny nuklearnej i diagnostyki obrazowej. Przychodnie udzielają ok. 32 tysiące porad rocznie.

Czym jest Konsultant IT: informatyzacja znaczenie w Leczenie K .