kościerzyna świadczy usługi co to znaczy

Co to jest Kościerzyna: Nu-Med świadczy usługi rezonansu. Co znaczy: usługi rezonansu firma Nu-Med.

Czy przydatne?

Kościerzyna: Nu-Med świadczy usługi rezonansu definicja

Co znaczy:

Nowe usługi diagnostyczneKościerzyna: Nu-Med świadczy usługi rezonansu

firma Nu-Med wydzierżawiła pomieszczenia w szpitalu w Kościerzynie i urządziła w nich pracownię rezonansu magnetycznego, który świadczy od połowy maja 2010 usługi dla pacjentów placówki i wszystkich zainteresowanych.
Aparat jest marki Siemens

- Do chwili obecnej musieliśmy wozić pacjentów do szpitali w Trójmieście - mówi Andrzej Steczyński, dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie. - Teraz zaoszczędzimy naszym pacjentom wypraw do Gdańska. Ponadto wielu pacjentów zwyczajnie nie mogło być transportowanych z racji na stan zdrowia. Teraz specjalistyczne urządzenie mamy na miejscu.

Z badań rezonansowych korzystają raczej pacjenci neurologii i ortopedii. Ci, którzy przebywają na oddziałach szpitala w Kościerzynie, nie będą musieli płacić za badania, ponieważ są one finansowane w ramach NFZ. Z kolei ci, którzy nie znajdują się w szpitalu, a będą chcieli wykonać badania, i równocześnie będą mieli skierowania od lekarza specjalisty, muszą na razie płacić. Wydatek badania rezonansowego to ok. 500 zł. Tak będzie prawdopodobnie do 1 lipca.

- W połowie roku mają być rozstrzygnięte kontrakty z NFZ na te właśnie usługi – mówi Andrzej Steczyński. - Jeśli podpiszemy kontrakt na wspomniane usługi z NFZ, to także pacjenci ze skierowaniami nie będą płacić za te badania. Mamy nadzieję, iż tak się właśnie stanie.

Niepubliczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej Nu-Med jest niepublicznym zoz-em utworzonym we wrześniu 2004 r. poprzez spółkę prawa handlowego Nu-Med Sp. zo.o. z siedzibą w Gdańsku. Celem NZZOZ-u jest udzielanie świadczeń zdrowotnych z zakresu wysokospecjalistycznej diagnostyki obrazowej. Nu-Med ma już placówki diagnostyczne w Olsztynie i Elblągu.

Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie w swojej strukturze ma kilkanaście oddziałów, w tym pomiędzy innymi SOR, ZOL i blok operacyjny, a również 20 poradni i zakłady diagnostyki laboratoryjnej, diagnostyki obrazowej, rehabilitacji i patologii. Prowadzi stację dializ wspólnie z poradnią nefrologiczną.


Czym jest Kościerzyna: Nu-Med świadczy znaczenie w Leczenie K .