kościerzyna stacja dializ co to znaczy

Co to jest Kościerzyna: Stacja dializ w outsourcing. Co znaczy: outsourcing Szpital Specjalistyczny.

Czy przydatne?

Kościerzyna: Stacja dializ w outsourcing definicja

Co znaczy:

Wpływy z dzierżawy pomieszczeńKościerzyna: Stacja dializ w outsourcing

Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie zdecydował się na outsourcing stacji dializ. Samorząd pomorski wydał zgodę na dzierżawę pomieszczeń. Placówka uzyska dochody na poziomie 4,38 mln zł. Kontrakt placówki na świadczenia hemodliazoterapii w 2011 roku wynosi 3,9 mln zł.
Planowane nakłady inwestycyjne wyniosą ok. miliona złotych. W momencie pierwszych 18 miesięcy działalność stacji dializ prowadzona będzie w dotychczasowej lokalizacji, a w kolejnym okresie po zaadaptowaniu poprzez dzierżawcę i przystosowaniu pomieszczeń do obowiązujących wymagań świadczenia udzielane będą w niewykorzystywanym aktualnie budynku warsztatowo-magazynowym. Firma przejmie również wyposażenie stacji, za które zapłaci 700 tys. zł. Dzierżawca przejmie na podstawie Kodeksu pracy 26 pracowników stacji dializ.


Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych, dostęp do każdego punktu w szpitalu dla osób poruszających się na wózkach umożliwiają podjazdy przy drzwiach zewnętrznych i zespół wind towarowo-osobowych. Placówka posiada największe zadłużenie spośród szpitali województwa pomorskiego. Po sześciu miesiącach 2011 roku było to 84 mln zł. Szpital zanotował również 5,6 mln zł utraty netto, poprawił jednak rezultat na sprzedaży. Utrata na sprzedaży po półroczu 2011 wyniosła 2,15 mln zł wobec planowanej w całym 2011 utraty na poziomie 6,99 mln zł.


Kontrakt z Narodowy Funduszem Zdrowia w 2011 roku wynosi 84,99 mln zł, w tym na leczenie szpitalne jest przeznaczone 59,6 mln zł. Szpital świadczy również usługi z zakresu rehabilitacji leczniczej o wartości 8,7 mln zł.


R E K L A M A


VIII FORUM POLSKICH SZPITALI MEDMARKET 2011


24 listopada 2011, Hotel Hilton, Warszawa


W dyskusji o warunkach powodzenia procesu przekształcania SP ZOZ-ów w firmy prawa handlowego wezmą udział między innymidyrektorzy publicznych szpitali i przedstawiciele organów założycielskich


strona konferencji
program
prelegenci i paneliści
zamówienie karty wstępu

Swój udział zgłosiło już powyżej 200 osób reprezentujących segment publicznej służby zdrowia


Dla przedstawicieli dyrekcji szpitali publicznych i niepublicznych szpitali samorządowych udział w konferencji jest bezpłatny.


Zapraszamy do udziału!


Czym jest Kościerzyna: Stacja dializ w znaczenie w Leczenie K .