kościerzyna szpital planuje co to znaczy

Co to jest Kościerzyna: szpital planuje zakup mammografu. Co znaczy: zakup mammografu Szpital w.

Czy przydatne?

Kościerzyna: szpital planuje zakup mammografu definicja

Co znaczy:

Unijne wsparcie oczekiwaneKościerzyna: szpital planuje zakup mammografu

Szpital w Kościerzynie planuje kupić mammograf cyfrowy. Sprzęt aktualnie stosowany ma powyżej 10 lat. Jego wydatek to około 1,5 mln zł. Placówka liczy na środki z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego
Placówka otrzyma wsparcie od powiatu kościerskiego, który deklaruje, iż przygotuje odpowiedni wniosek o dofinansowanie unijne. Sprzęt jest potrzebny raczej do prowadzenia profilaktyki.

Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie w swojej strukturze ma kilkanaście oddziałów, w tym pomiędzy innymi SOR, ZOL i blok operacyjny i zakłady diagnostyki laboratoryjnej, diagnostyki obrazowej, rehabilitacji i patologii. Pośród oddziałów s ą takie jak neurologiczny z pododdziałem udarowym, dzienny chemioterapii, noworodkowy z pododdziałem patologii noworodka, urologii i urologii onkologicznej. Prowadzi stację dializ wspólnie z poradnią nefrologiczną. Przy szpitalu funkcjonuje 20 poradni specjalistycznych, w tym chorób sutka, onkologiczna i medycyny paliatywnej, neurologiczna, okulistyczna i leczenia jaskry, chirurgiczna.

Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych, dostęp do każdego punktu w szpitalu dla osób poruszających się na wózkach umożliwiają podjazdy przy drzwiach zewnętrznych i zespół wind towarowo - osobowych.

Szpital posiada nowoczesną instalację klimatyzacji i wentylacji zapewniającą ścisłą kontrolę jakości parametrów powietrza (w szczególności jego sterylności). Parametry te w razie sal operacyjnych, stref sterylnych i niektórych gabinetów zabiegowych podlegają swej kontroli przez mechanizm nadzoru

Szpitala Specjalistyczny w Kościerzynie miał najsłabszy rezultat finansowy spośród szpitali, dla których organem prowadzącym jest samorząd województwa pomorskiego. Po pierwszym kwartale 2010 powiększył stratę do 4,7 mln zł z 1,7 mln zł w 2009.


Czym jest Kościerzyna: szpital planuje znaczenie w Leczenie K .