koszalin centrum radioterapii co to znaczy

Co to jest Koszalin: Centrum Radioterapii za 60 mln zł. Co znaczy: Radioterapii za 60 mln zł.

Czy przydatne?

Koszalin: Centrum Radioterapii za 60 mln zł definicja

Co znaczy:

Partnerstwo Publiczno-PrywatneKoszalin: Centrum Radioterapii za 60 mln zł

Dobiega końca budowa Centrum Radioterapii w Koszalinie. Inwestycja powstaje przy Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego. Ośrodek wybudowała i wyposażyła za 60 mln zł firma Euromedic Onkoterapia.
Centrum Radioterapii w Koszalinie przyjmie pacjentów już w sierpniuAutor: EuromedicBudowa Centrum Radioterapii jest inwestycją prywatną, finansowaną w całości poprzez firmę Euromedic. Urząd Marszałkowski zawarł ze firmą umowę na dzierżawę gruntu pod budowę Centrum. Dokument posiada zapis mówiący o przekazaniu obiektu po 15 latach Szpitalowi Wojewódzkiemu w Koszalinie.


Szpital ten będzie współpracował z Centrum Radioterapii w dziedzinie profilaktyki i diagnostyki chorób nowotworowych.


Placówka zacznie przyjmować pacjentów już najpierw sierpnia tego roku. Świadczenia będą dla pacjentów bezpłatne, mimo że firma nie ma na razie podpisanego kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia. Jak informuje przedstawiciel Euromedic Polska, na razie spółka oczekuje na ogłoszenie konkursu ofert na świadczenia w tym zakresie.


W ocenie urzędu marszałkowskiego woj. zachodniopomorskiego, stworzenie Centrum Radioterapii w Koszalinie pozwoli na pomniejszenie kolejek oczekujących na zabiegi naświetlania w ośrodkach w Szczecinie i Gdańsku, które dotychczas obsługiwały cały obszar. Dzięki tej inwestycji pacjenci wymagający radioterapii nie będą musieli jeździć do odległych placówek.


Ośrodek radioterapii w Koszalinie będzie trzecim, jaki powstał w Polsce z inicjatywy koncernu Euromedic. Pozostałe zlokalizowane są w Poznaniu i Wałbrzychu. spółka Euromedic jest jednym z największych inwestorów i świadczeniodawców usług w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego (PPP) w Europie.


Jednak, jak zauważa Magdalena Bucka, konsultant spółki doradczej Frost & Sullivan, aktualnie inwestycje w sferze partnerstwa publiczno-prywatnego są wciąż obarczone relatywnie sporym ryzykiem. - W innych państwach europejskich, przy realizacji przetargów na budowę szpitali i ich prowadzenie, inwestor w zamian za spełnienie warunków wstępnej umowy otrzymuje pisemne gwarancje pozwalające na odzyskanie pierwotnej inwestycji. W Polsce całe ryzyko ponoszą prywatni inwestorzy, bo kontrakty z NFZ nie zawierają podobnej klauzuli – komentuje Magdalena Bucka.


Czym jest Koszalin: Centrum znaczenie w Leczenie K .